Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Bl
Ок, но по другите въпроси? Питах още хиляди неща.
ArturDent - Почти Безобиден
Bl, по-спокойно.
Не третирай форума все едно някой ти е длъжен.
Когато иска някой ще ти отговори и евентуално ако е полезен. Това е.
Ако не си доволен плати някой някой архитект, конструктор, да ти даде съвет....
Pooh - майстор
Bl написа:
Ок, но по другите въпроси? Питах още хиляди неща.
И аз ... мамка му, още си чакам отговора от Бог, кога ще стана Цар, както и кога всеки ще спре да се занимава с това, което не му е работа. Продължавам да чакам ...

:?
Стефан написа:
Според мен камъка не се страхува от влага. Всичко се прави, за да изглежда по-красиво. Но това е заблуда. Губи се автентичността на камъка. Трикове на дизайнери и майстори. Аз не бих лакирал камък.
Точно така,камъка трябва да си стои естествен,без да се лакира
Lone_wolf - напреднал
може и да почакаш дълго, хората обичат да се бъркат в нещата - в природата им е
леля от село - специалист
С какво ще ме посъветвате да позакърпя малки пропуквания между плочи на тротоарна настилка от неоформен ивайловградски камък? На две години е. Имам някакви спомени, че по договор го лепяха с СМ 11. Във фугите добавяха цимент Балкан и ситен пясък.
Благодаря.
didosan - напреднал
Искам да облицова тази ограда с камък. Мисля да го почистя грундирам и замажа с 1:1 цимент пясък за да го изравня , след което да налепя камък. Ако пропускам нещо или няма да стане така както го мисля моля дайте съвет.
Въпроса ми е трябва ли да полагам мрежа , за да не се напука замазката след време и да изпопадат камъните и след като отдоло е в досег с почва и съответно влага трябва ли да положа някаква мембрана както полагат вече покрай стените в приземните етажи или не е нужно ?

Прикачен файл

1.jpg
chapara - майстор
Като първо трябва да се оправи шапката на дуварО и да се влагозащити, да се измаже колоната и тя да се влагозащити. Мрежа е препоръчително в замазката(мазилката), но мембрана не е задължително. :wink:
didosan - напреднал
chapara написа:
Като първо трябва да се оправи шапката на дуварО и да се влагозащити, да се измаже колоната и тя да се влагозащити. Мрежа е препоръчително в замазката(мазилката), но мембрана не е задължително. :wink:
Предложи ми с какво да го влагозащитя (име на продукт или в кой раздел да го търся ) и предполагам това се прави след измазването.
chapara - майстор
didosan написа:

Предложи ми с какво да го влагозащитя (име на продукт или в кой раздел да го търся ) и предполагам това се прави след измазването.
Какво смяташ да има на шапката на дуварО?
Примерно :
http://www.mapei.com/BG-BG/%D0%9F%D1%80 ... MAPELASTIC

,след измазването преди финишното покритие. На шапката може да отлееш мозайка-доста е здрава и издържа за външно, като трябва да има водокап, същото се отнася за всички хоризонтални участъци по колоните. Измазваш стените и същата работа с бадънарката измазваш с този матерял. Разбира се откопаваш доварО и започваш процедурата от по ниско.

Тема "облицовка естествен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: