Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
mcm - специалист
Здравейте на всички от форума и предварително благодаря за
отговорите. Предстои ми да облицовам 4-5 кв.м с плочи естествен
камък, неизмазана тухлена стена, въпросът ми е: Може ли да
лепя камъните директно върху тухлите/единички са/ и с какво -
лепило или хоросан подсилен с повечко цимент. Или да измажа
стената и да лепя с лепило върху мазилката. Препоръчайте ми и
качествен лак за облицовката.
housedoktor - майстор
Лепя с еластично (препоръчително) лепило на почистена и грундирана основа. Ако е бяла фугата -фугирам с изомат АК 10 (бял), лакирам с изомат лак за камък или още по добре става с Оргахим лак за камък - водорастворим без гланц.
evdoki - специалист
А защо се лакира? Извинете за невежеството.
Transporterr - специалист
има различни начини да направиш грунд...
ако основата не е здрава има различни заздравяващи грундове на боро или теразид.
може да направиш също и "шприц" с циментово или тераколено мляко и метличка.като цяло няма причина да не се заляпят директно в/у тухлите :cool:

evdoki написа:
А защо се лакира? Извинете за невежеството.
за "разкош" :irre:
housedoktor - майстор
За защита на камъка от влага, и плюс това изпъква структурата му и изглежда много по -добре а и се почиства по лесно.Лака също заздравява и импрегнира фугите
Стефан - майстор
Според мен камъка не се страхува от влага. Всичко се прави, за да изглежда по-красиво. Но това е заблуда. Губи се автентичността на камъка. Трикове на дизайнери и майстори. Аз не бих лакирал камък.
maestroone - напреднал
По-лесно за работа според мен е да измажеш тухлите с подсилен вароциментов разтвор и след това да ги лепиш с лепило за камък, обаче лепилото да е качествено. Иначе може да ги лепиш и върху тухлите. Но понеже там разтворът е по-дебел (заради неравната основа), аз ги лепя с цимент, пресята пясък в съотношение 1:1 и добавям известно количество лепило. В разтвора за лепене недей да слагаш хоросан, тъй като след първата зима има опасност на пролет да събираш камъните от земята. А пък лакиране и фугиране - това е друг въпрос. Там има много варианти.
mcm - специалист
мерси за отговорите, реших да шприцовам тухлите с лепило, хем да
ги запечатам и заздравя и същевременно да попълня неравности,
ще лепя с някакво еластично лепило/есента лепих стиропор с едно
лепило мразо и водоустойчиво с микрофибри ще проверя ако става и
за каменна облицовка ще взема от него, ще ползвам и лак на оргахим
laki1968 - специалист
Стефан написа:
Според мен камъка не се страхува от влага. Всичко се прави, за да изглежда по-красиво. Но това е заблуда. Губи се автентичността на камъка. Трикове на дизайнери и майстори. Аз не бих лакирал камък.
да лакираш естествен камък и още по зле-после да го оградиш с неква боя си е пълна идиотщина. много си прав
Стефан - майстор
laki1968 написа:
... много си прав
Е, да! Ама това противоречи на разбиранията на дизайнерите за красота. Явно ние сме много тъпи, и не разбираме от красивото. Затова някой трябва да ни го втълпява в глупавите мозъци, че нямаме усет за красота :lol: Жалко за нас :?

Тема "облицовка естествен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: