Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
trolazol - специалист
Това намерих аз, полезно е ако се слага при консумация на вода подгрявана от слънчев панел против изгаряне, но си мисля че водата в тръбите винаги е охладена докато доиде на чешмата/душа и невиждам вариант да се опари човек.

Прикачен файл

protiv_izgarqne4.jpg
регулатор
protiv_izgarqne4.jpg (26.21 KиБ) Видяна 4190 пъти
vesel - специалист
Използвах идеята на pavka и си купих тоя термовентил от Елдом. Интересно е, че нямат никаква документация за него :? Вентила монтирах на изводите за БГВ на газовия котел. Ефекта е, че не ми се налага да ръчкам смесителя докато се къпя \:D/ . Преди ставаше така, че от време на време потичаше студена вода и понеже котела е отдалечен от банята си чаках топлата вода. Сега вентила реагира вместо мен :-D
Сега чакам зимния сезон, тогава джаджата ще изпълнява още една роля, но това ще ви го споделя по-късно :mrgreen:
stamenov1 - специалист
Вентила е доста практичен при наличие на малки деца. От както го имам нямам притеснения че малката ще се попари с вряла вода от чешмата, а и влизаш да се къпеш и не си нагласяш водата. Много съм доволен.
oho-boho - напреднал
как точно е моделът на вентила?
Lone_wolf - напреднал
мисля, че много марки предлагат, не би трябвало да има огромна разлика в качеството
Да изкопам и аз таз тема от моргата, която следя с огромен интерес. В момента предприемам подобни действия като OP.

Намерих въпросните термосмесители в Елдом Инвест. В момента са 69 лв, заедно с меката връзка. По отделно нещяха да ми продадат термостата. Завалиите там си мислиха, че термосмесителя е изцяло 'фикс' механичен. Демек изпуска константно количество топла и студена вода винаги и да кажем зимата ще трябва да се регулира, защото ест. студената ще е по-студена и крайната температура също. Ако ползваш соларен бойлер, това би означавало, че крайната температура би вариирала. Смесва си ей-така, все едно е нормална батерия. От вашите постове останах с впечатление, че наистина е термосмесител.

Да попитам друг въпрос. Забелязах по-нагоре, че защитния клапан на колегата не изпускал. Възможно ли е по-високото налягане от топлата вода да влиза чрез термосмесителя в студената? Т.е. не е ли добра идея да се инсталират еднопосочни клапани преди този термосмесител за да се предотврати това?
Последна промяна от snowbord на ср сеп 28, 2016 10:37 pm, променено общо 1 път.
stamenov1 - специалист
Чрез врътката се определя желаната температура на водата. Дебита се определя от това колко си си отворил крана на чешмата. Не съм забелязал да връща нещо към студената вода. Зададените градуси ги поддържа докато свърши топлата вода в бойлера, след това вече започва да става студена.
Ясно. Смесителят наистина ли е термо, т.е. поддържа ли една и съща температура винаги, независимо от сезон или примерно променлив дебит на студена / топла вода от други смесители?
stamenov1 - специалист
При мен поддържа константна температура, независимо от дебита или сезона. Зимата има едно охлаждане на водата в началото, но при мен се дължи на дълъг и неизолиран тръбен път в каменна стена. Проблема е само когато на жената и трябва вряла вода, че трябва да иде до банята и да врътне регулатора до край.

Тема "Регулиране след Бойлер на температура" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: