Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ArturDent - Почти Безобиден
Джаджата е много практично решение, за тези които топлят бойлер през водна риза на камина. Може да се използва за педпазване от "прегряване" на водата в бойлера. Например, ако водата на изхода от бойлера е по-топла от определена стойност, се спира циркулацията на серпентината от водната риза.
Поне аз така мисля, нека някой ме поправи, ако не съм прав.
kuuuuuul - майстор
Водата в бойлера не може да прегрее когато се топли от котле или камина :idea: но идеята е полезна за ограничаване на максималната изходна температура.Термо батерии по 100-120лв имаше в Практикер/аз съм с такава и съм доволен/ но май вече ги няма.
pavka - специалист
Любо написа:
Павка .Чаро ми писа че това устройство се казва термостатичен смесителен вентил и то си е така .Звъннах в филбо минах през практикер и бриколаж , няма такова нещо да се продава.намерих в 1 фирма за парно или нещо подобно те ми показаха но имат на 3/4 размер което ми е голямо и ще стане доста грозно ако го преправям с допълнителни връзки .Ако знаеш къде се продава на 1/2 размер пусни едни данни
Това е закупено от София /конкретно ще Ви дам инфо от кой магазин/.
Брат ми приложи компонента,понеже спомагах за "отглеждането" на племенничката ,която трябваше да се къпе сама и да не я "попари" водата.
Ефекта при мен се отрази откъм сметка за ел. енергия/понижи се с 35 %/ и откъм изразходвано количество вода от 12 куб. на 9 куб.


Дано с нещо съм била полезна..

Има и др. "рационализацийки",които ще се опитам да ги обясня в отделни теми.
drm - специалист
Това си е най обикновен регулатор на температурата на топлата вода и няма нищо общо със серпентината.Принципа на действие е следния. Наглася се на 50 градуса и това ни гарантира че от бойлера винаги ще ни идва вода с такава температура.Ако температурата в бойлера е по ниска естествено ще получаваме и по ниска на чешмата. Когато е по висока 2-те пластини в регулатора пропускат студена вода до получаване на желаната от нас температура.
stamenov1 - специалист
pavka написа:

Това е закупено от София /конкретно ще Ви дам инфо от кой магазин/.
Брат ми приложи компонента,понеже спомагах за "отглеждането" на
Давай от къде, че и мен ми трябва, а може и едно ЛС да пуснеш.
sian - специалист
pavka написа:
Здравейте,

Понеже постоянно Ви чета и намирам рационално-професионални
решения по много въпроси реших и аз да покажа една рационализацийка.

Компонента е на принципа на термостата на МПС-та.

Поставя се след Бойлера и се наглася на желаната температура,
която да бъде във водната инсталация.
Аз съм нагласила Бойлера на 60 С,а след компонента 45 С .
/дано съм го обяснила добре.../

Ето и снимков материал:
При газовия бойлер какъв е ефекта от регулатора?
MamaMy - майстор
Ей Стаменов, голяма си хиена. Нали не ти трябваше такова нещо? Само ти го показах и скочи в боя. Аз го намерих на 75 лв, но изглежда доста по лошо направено. Търсенето продължава. :wink:
stamenov1 - специалист
То, аз заради твоя интерес питах.
MamaMy - майстор
Аз си купих този смесител:
Изображение
http://www.giacomini.com/giacomini/prod ... n=3&type=0
Цената е 79лв.
Като го тествам, ще дам резултати.
pavka - специалист
Извинете ме,че не Ви отговорих бързо,но с братчето се видях
по празниците!
ТА компонента го е закупил от :

ВАРНА !
Магазин-сервиз на ЕЛДОМИНВЕСТ .

Тема "Регулиране след Бойлер на температура" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: