Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Tisho - специалист
Аз все си мисля,че трябва да капе по малко,като загрява.А и други бойлери съм виждал също капят.Нямам идея какво е налягането в системата, на клапана пише 8.5атм.Нали този клапан е сложен,ако случайно откажат всички други защити, в случая при мен са 2 терморегулатор и една единична защита,която прекъсва фазата да избие от там налягането в бойлера.
stamenov1 - специалист
Възвратния клапан с баланса който капе трябва задължително да е последен преди бойлера. След него не трябва да има никаква спираща арматура. Да не си объркал нещо монтажа.
Tisho - специалист
stamenov1 написа:
Възвратния клапан с баланса който капе трябва задължително да е последен преди бойлера. След него не трябва да има никаква спираща арматура. Да не си объркал нещо монтажа.
Възвратния ми клапан,той е комбиниран е монтиран директно на бойлера на входа на студената вода,а колкото до монтажа,направил съм го както е на снимката на колежката.Мисля,че не съм объркал нищо.
mama_zlatka54 - напреднал
ТОва нешто става липри условие че котела се настроива автоматично с електронен дисплеи
mama_zlatka54 - напреднал
Става Въпрос за газова инсталация
bulhomes2 - майстор
Дойде ми наум още едно интересно използване на такъв трипътен термостатичен вентил. Ако си топлиш водата не с ток (разбирай твърдо гориво, слънчеви колектори, централна топла вода). Може да се сложи на входа на пералнята и в зависимост от вида на прането да си настройваш градусите. Така пералнята няма да топли водата на ток.
naughty - специалист
bulhomes2 написа:
Дойде ми наум още едно интересно използване на такъв трипътен термостатичен вентил. Ако си топлиш водата не с ток (разбирай твърдо гориво, слънчеви колектори, централна топла вода). Може да се сложи на входа на пералнята и в зависимост от вида на прането да си настройваш градусите. Така пералнята няма да топли водата на ток.
и аз съм на тази вълна в момента, даже и съдомиялната мисля да закачам.

http://slanchevisistemi.com/product/40/ ... -voda.html
lov - майстор
Връзвай и не се бой но на температура не повече от 40 гр. Че иначе с жената може да имаш неприятности като им свариш нещо нежно в пералнята.
Това нещо съм го направил преди година като при мен имам както солар така и подргяване от котел на твърдо. Тъй че далаверата е целогодишна.
Освен кавгата с жената има и друг проблем и за това не бива да се превишава тази температура. А по точно вентилите за вода на входа и на двете машини. Не са предвидени да работят с гореща вода но до толкова носят.
Mega - специалист
... Ако пералнята или миялната не искат за някоя операция само студена вода си заслужава да се пробва?
bycec - специалист
Mega написа:
... Ако пералнята или миялната не искат за някоя операция само студена вода си заслужава да се пробва?
Уместна вметка.

Тема "Регулиране след Бойлер на температура" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: