Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Tisho - специалист
MamaMy написа:
Аз си купих този смесител:
Изображение
http://www.giacomini.com/giacomini/prod ... n=3&type=0
Цената е 79лв.
Като го тествам, ще дам резултати.
Колега тества ли вентила?Тук в Стара Загора обърнах всички магазини и не мога да намеря таквоз животно.Предлагат ми на 3/4 а цената е 210 лв :shock: .Ако някой има идея къде мога да намеря 1/2 ще съм благодарен.
MamaMy - майстор
Този също е 3/4, но го направих с преходни нипели 3/4->1/2. Работи перфектно и съм много доволен. Наложи се да преработя капачката защото имаше блокировка от случайно превъртане. Със малките секачки изрязах зъбчетата. Нормалната температура е между 4 и 5 позиция.
Когато няма топла вода не спира изцяло водата, а си тече студена. :wink:
stamenov1 - специалист
А и хиената се сдоби с тази придобивка. За монтажа използвах 2 мъжки и един женски преход 3/4 към 1/2. бронзови,една тетка с нипел и мека връзка.
Пробвах го и съм го настроил на 3.5 по скалата, и водата е идеална за къпане, като не ми се налага да настройвам водата. Не съм махал зъбите като колегата, но предварително го раздвижих хубаво, за да се превключва лесно температурата. При мен единствено отметката за температурата на тялото на вентила остана отдолу. Но мястото и наличните връзки не ми позволи да го завъртя белега да е от горе.
По наблюдения на жената, сега бойлера включва доста по-късно, отколкото без смесителя.

В магазина има още налични бройки.
В един друг магазин намерих 1 бр. на 1/2 но цената му след пазарлък е 132 лв.
Ако някой иска, мога да съдействам да му пратят от магазина по куриер за негова сметка. Просто ще предам вашия адрес и тел. на магазинера, а той да ви го изпрати

Прикачен файл

R156_0246RF.rar
Описание на руски
(110.12 KиБ) Свален 294 пъти

Прикачен файл

Photo-019.jpg
Термостатичен смесителен вентил
Photo-019.jpg (232.93 KиБ) Видяна 7611 пъти
Последна промяна от stamenov1 на съб яну 23, 2010 10:50 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Хиена, трябва да го сложиш прав, щото така се износва неправилно. Вземи го врътни нагоре с едно коляно. :fies:
LazarGanev - "Велик майстор"
Този смесител е задължителен за соларен бойлер, тъй като там водата може да достигне 100°С и има опасност от изгаряния, но може да се сложи и на всеки бойлер. Има в Интерметал 3/4" на цена 106лв с ДДС

Прикачен файл

clip_image002.gif
clip_image002.gif (4.85 KиБ) Видяна 7551 пъти
makarow - напреднал
и какво му е по-добрето?
Аз така или иначе си имам парно а това приспособление не ми решава дилемата м/у ползване на централна топла вода или топла -от серпентината?
Някой правил ли е такова приспособление??????
pavka - специалист
pavka написа:
Извинете ме,че не Ви отговорих бързо,но с братчето се видях
по празниците!
ТА компонента го е закупил от :

ВАРНА !
Магазин-сервиз на ЕЛДОМИНВЕСТ .
Цената на комплекта /компонет за Бойлер.jpg/ от 1-я ми пост в темата е 48 лв.

Само термостата е 28 лв

Ако искате мога да закупя и да разпращам чрез "наложен платеж" .

Дано с нещо съм Ви била полезна сега и за в бъдеще! :)
stefan_gb - специалист
stamenov1 на кого е това дело :shock: ,толкова безразборен и нахвърлян и некачествен монтаж не бях виждал.Този термоконтролер с откритите му връзки си е произведение на изкуството в мокро помещение. Дано които го е правил да си вземе поука от критиката в буквалния смисъл на думата :!: Като гледам този гол двужилен мостовак изобщо несъжалявам за думите си !
Tisho - специалист
Ето и снимков материал:[/quote]
Здравейте.Благодарение на колежката pavka,вече и аз се сдобих с въпросният вентил.Първите ми впечатления са много добри,обаче имам едно питане.След като го монтирах забелязах,че комбинираният ми вентил на бойлера спря да капе,и как забелязах дори и щях да чуя :shock: добре че жената стана през ноща до тоалетната и видяла бойлера да работи а температурата минава 90гр.Значи терморегулатора ми заминал как се случи точно сега не знам комб.вентил не избил,като отвъртях гъвк.връзка на топлата вода банята стана сауна страшно много пара,а преди това отвъртях крана на топлата вода грам пара не излезе.Свалих термостатичният смесител и си вързах бойлера без него,като загря започна да капе от вентила.Сложих пак тоя смесител и отново спря да капе.Искам да попитам колегите,който си монтираха същите вентили при тях как е положението,защото ме притеснява така,като не капе тоя клапан, а няма и логика да не капе чудя се защо и нищо не мога да измисля.Искам още веднъж да благодаря на колежката за съдействието.
pavka - специалист
Tisho ,
не трябва да имаш ТЕЧ никога !

ето , писала съм по този въпрос в bg-mamma.com /PAV1/

http://forum.bg-mamma.com/index.php?top ... sg12312916

допълнение:
-налягане на системата /колко атмосфери е/- трябва да е под 8,5 атм.
(има клапани за 6 , 8 , 15 атм.)

Предполагам в твоя случай /както ти си установил/,че е проблемен
термопредпазителя и клапана.

Тема "Регулиране след Бойлер на температура" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: