Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
8180 - майстор
LZ e прав.
Малко инф. от другата страна.
Оня ден ми написаха предписание от общината да махна една повредена (но редовна) кола от тротоара. Има някакви членове от Общинска наредба (Соф.), които предполагам забраняват паркирането по тротоарите.
Макар и потърпевш - считам напълно резонно.
Будният съсед предполагам се е обръщал и към "Паяците", но не са му обърнали внимание, пука гуми и др. поразии, с които доста затрудни преместването. С две думи изобретателно се бори задочно с мен ок. 3 мес.
За Сф. действително са забранени (освен паркирането) и др. дейности по тротоарите, макар уж смисълът им да е - "шанс за пешеходеца". Или бюрократите си "питат ушите" в такива случаи или Наредбата е нескопосана - Предписанието е доста неграмотно юридически.

Та, бих предложил да се пробва с табела "Викаме паяк" и действително да се опита да се викне - 30лв.+ паркинг е санкцията + акт + точки. Тия са по Закона за движение, пък и са на далавера.
При мен сигурно не е сработило защото цялата улица - ~1км. паркираме на тротоара денонощно - др. начин няма.
Факт, но ние "воюваме" помежду си, а общинска управа избираме по други съображения. :)
LZ - специалист
Това казвам и на всичките съседи, вместо да се гледаме на криво един друг, да вземем да отидем заедно пред Общината и така постоянно!
Обаждах се в столичния инспекторат. Има два варианта :

1) Подавам (от името на мен и на съседите ми) молба до местната община в която описвам къде и защо искаме да бъдат поставени анти-паркинг колчета.

2) Отивам до ул. Будапеща 17 и срещу 20 лева получавам скица, която ми дава право за собствена сметка да поставя анти-паркинг колчетата.

Интересното е, че задължително трябва да се използват стандартни колчета. Черно-белите били най- стабилни....Стандартното разстояние между колчетата е 125 сантиметра.

Ще пробвам вариант 1.
rockwall - майстор
това не е колче - можеш съвсем спокойно да си поставиш няколко реда около къщата :lol: от втората снимка или да хвърляш с шепи от показаното на първата

ТОВА ГАРАНТИРАНО ЩЕ НАМАЛИ БРОЯ НА ПАРКИРАЩИТЕ В РАЙОНА КОЛИ !!!!

само да не минават майки с колички, велосипедисти и хора с тънки подметки

Прикачен файл

гума.jpg
гума.jpg (34.36 KиБ) Видяна 13302 пъти

Прикачен файл

PARKING.jpg
PARKING.jpg (44.65 KиБ) Видяна 13305 пъти
omarto - помощник
Абе така е направено , че не е наша собственост , но ни засяга пряко .Ако се опитаме да се оправяме сами ни глобяват , ако чакаме те да се оправят няма смисъл.Но каквото и да си говорим единствено и законно е с разрешени е на общината и то само стандартниизпълнения като това
http://bravite.com/bg/%D1%86%D0%B5%D0%B ... B2%D0%B0/2
valpen - напреднал
olegcs написа:
Обаждах се в столичния инспекторат. Има два варианта :

1) Подавам (от името на мен и на съседите ми) молба до местната община в която описвам къде и защо искаме да бъдат поставени анти-паркинг колчета.

2) Отивам до ул. Будапеща 17 и срещу 20 лева получавам скица, която ми дава право за собствена сметка да поставя анти-паркинг колчетата.

Интересното е, че задължително трябва да се използват стандартни колчета. Черно-белите били най- стабилни....Стандартното разстояние между колчетата е 125 сантиметра.

Ще пробвам вариант 1.
Към процедурата за поставяне на антипаркинг колчета трябва да се добави и съгласуване в КАТ, като те си поставят техния печат в/у проекта. Едно време услугата,т.е печата на КАТ бе безплатен/2006 г./, но мисля че сега и там се плаща някаква сума.
kukuchev63 - специалист
използвай пвц ф 120 две арматури ф 12 намажи с изгоряло масло и си готов за работа само измери височината да не може да го минава кола
vyrhara - специалист
За саморъчни колчета по тротоара може да отнесеш глоба като едното нищо- все едно ще са грозни.
oho-boho - напреднал
трябва да се види как е на УПИ-то

част от тротоара може да си е негова а не общинска

Тема "Как да направя ограничител за паркиране от бетон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: