Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Justy - майстор
Как ли се рендосва алуминий :?
brum - майстор
И след рендосване на вратата - задължително някакъв грунд (или лак). Щото иначе пак ще се надуе. Няма да почне да опира отдолу, но ще почне да се разпада и да мухлясва.

А за рендосване на алуминии - мисля си че с оберфреза и подходящ фрезер можеш да го "подкастриш".
peshev-ko - специалист
Рендето трябва да е точно кто на снимката и на "дърводелски" език се казва гладик :?
докера - специалист
оберфрезата , с цилиндричен фрезер , върши идеална работа и за отнемане на "излишната" част от касата , НО - стената от тази страна трябва да е на едно ниво с касата :wink: Иначе е голяма играчка - не че не става и при надигната стена. Первазите трябва да са свалени :wink:
Пробвал съм :!:
piron45 - майстор
shotik написа:
Master_Kenobi написа:
shotik, извинявай, че ще ти противореча, ама няма да стане така както му казваш на колегата или няма да стане добре с длето.

Колега, трябва ти ренде, такова като на снимката. И рендосваш където е нужно фалца на вратата, не касата. Защото с рендето няма как да се рендоса фалца на касата до край.

Друг вариант е, ако имаш късмет пантите ти да са от тези, които са с винтов ствол и от тях да регулираш с навиване или отвиване. Ама се съмнявам, че ще имаш толкова късмет! :-D
Огледай все пак...
Никъде не съм писал за длето,а за тесно ренде/то си имаше име,ама съм го забравил/ и нямах снимка за да го покажа,не ми противоречиш,допълваме се,аз предпочитам касата ,защото ако бравата е напред ,трябва да дълбаеш мястото и и да уголемиш отворите за дръжките.
Това тясното ренде се нарича " Пасвател" и ножа му е през цялата ширина на тялото. :idea:
piron45 - майстор
Master_Kenobi написа:
Опа, пардон! :-D
Моя грешка в четенето!
Ами, прав си за касата, ама ако вратата опира в долния край, няма как да се рендоса до долу. Иначе наистина може да има грижи с бравата и по-скоро със шилдовете. Иначе леглото за бравата и отворите за дръжките ги правят по-големи обикновено.
Решава се на място. :)
Може колега ,може, има рендета Пасватели на които ножа е в края на тялото а не по средата. Така че спокойно се рендосва до края на касата.
Master_Kenobi - V.I.P.
Амм, да! Верно, че имаше нещо такова. :)

Прикачен файл

images1.jpg
images1.jpg (2.22 KиБ) Видяна 7080 пъти
piron45 - майстор
Браво Мастер, това е отговора :)
mdr - напреднал
ами няма как да се рендоса.Тя вратата е някаква китайска или турска и е облечена в нещо като фурнир.Ако се рендоса после какво ще остане отгоре.
Master_Kenobi - V.I.P.
Кофти, не опитвай щом е с фурнир и фалца.
Не става ли да регулираш пантите?

Тема "Врата на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: