Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
mdr - напреднал
Преди няколко месеца направихме банята.Замазка,плочки,но не беше ползвана.Майстора който прави банята беше махнал вратата защото след нареждането на пода трябваше да се реже,че идваше вече високо.Естественно той нали е фаянсаджия нямал такива инструменти и така остана.Измина доста време и най-накрая изрязохме вратата ,но дали от замазката и влагата касата малко се е раздула или незнам как да го обясня.Сега вратата не може да се затвори .Пречат и някакви си 2-3 милиметра и то не навсякъде.Идеи как може да се поправи това за да започне да се затваря нормално вратата????
shotik - майстор
Слагаш вратата на място/ако не е там/,притваряш до касата,без да се затвори и с молив очертаваш къде е опряло.След това сваляш каршълъка/насрещника на бравата/ и с тесно ренде отнемаш от касата материала който е в повече след чертата,докато вратата се затвори без допиране челно в касата.
Master_Kenobi - V.I.P.
shotik, извинявай, че ще ти противореча, ама няма да стане така както му казваш на колегата или няма да стане добре с длето.

Колега, трябва ти ренде, такова като на снимката. И рендосваш където е нужно фалца на вратата, не касата. Защото с рендето няма как да се рендоса фалца на касата до край.

Друг вариант е, ако имаш късмет пантите ти да са от тези, които са с винтов ствол и от тях да регулираш с навиване или отвиване. Ама се съмнявам, че ще имаш толкова късмет! :-D
Огледай все пак...

Прикачен файл

m42725.jpg
m42725.jpg (14.51 KиБ) Видяна 9356 пъти
shotik - майстор
Master_Kenobi написа:
shotik, извинявай, че ще ти противореча, ама няма да стане така както му казваш на колегата или няма да стане добре с длето.

Колега, трябва ти ренде, такова като на снимката. И рендосваш където е нужно фалца на вратата, не касата. Защото с рендето няма как да се рендоса фалца на касата до край.

Друг вариант е, ако имаш късмет пантите ти да са от тези, които са с винтов ствол и от тях да регулираш с навиване или отвиване. Ама се съмнявам, че ще имаш толкова късмет! :-D
Огледай все пак...
Никъде не съм писал за длето,а за тесно ренде/то си имаше име,ама съм го забравил/ и нямах снимка за да го покажа,не ми противоречиш,допълваме се,аз предпочитам касата ,защото ако бравата е напред ,трябва да дълбаеш мястото и и да уголемиш отворите за дръжките.
Master_Kenobi - V.I.P.
Опа, пардон! :-D
Моя грешка в четенето!
Ами, прав си за касата, ама ако вратата опира в долния край, няма как да се рендоса до долу. Иначе наистина може да има грижи с бравата и по-скоро със шилдовете. Иначе леглото за бравата и отворите за дръжките ги правят по-големи обикновено.
Решава се на място. :)
CARRION - специалист
Според мен ще е най-добре да се "рендоса" от към пантите ако не могат да се навият повече , ще е по лесно от колкото да се притесняваш за бравата или как да отнемаш материал от касата (ако е дървена де :? )
Justy - майстор
shotik написа:
Master_Kenobi написа:
shotik, извинявай, че ще ти противореча, ама няма да стане така както му казваш на колегата или няма да стане добре с длето.

Колега, трябва ти ренде, такова като на снимката. И рендосваш където е нужно фалца на вратата, не касата. Защото с рендето няма как да се рендоса фалца на касата до край.

Друг вариант е, ако имаш късмет пантите ти да са от тези, които са с винтов ствол и от тях да регулираш с навиване или отвиване. Ама се съмнявам, че ще имаш толкова късмет! :-D
Огледай все пак...
Никъде не съм писал за длето,а за тесно ренде/то си имаше име,ама съм го забравил/ и нямах снимка за да го покажа,не ми противоречиш,допълваме се,аз предпочитам касата ,защото ако бравата е напред ,трябва да дълбаеш мястото и и да уголемиш отворите за дръжките.
Казва се симсхобел и не е това, показано на снимката, а с челен нож - за да може да отнема до ъглите :wink:
EDI - майстор
Това на снимката не се ли вика римсовик.
dyakon_nz - помощник
аз неможах да разбера .. дали вратата е дървена или аломиниева..
ivanovrg - специалист
трабва да е дървена(алуминия не се раздужа от влагата)

Тема "Врата на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: