Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Leon - специалист
i3v3a3n написа:
всички говорите за шпакловане с теракол
преди около месец правих един комин (отдушник), шпакловка изправях го беше много крив , е мързя ме да търся мазилка изправих го с теракол 1 торба см-9 и една ангро стандарт отгоре ръка гипсово лепило и финно ръка сатен гипс оставих го на грунд да си доизсухва ... е напука се , дали щото не го изчаках първата ръка най дебелия слой да изсъхне достатъчно , дали защото на места дебелината достигна 3, 4 см
а ... забравих да кажа с финишната ръка теракол сложих мрежа но се понапука
След теракола е трябвало да чакаш минимум 7-10 дни, после мрежата.
lenko71 - специалист
svetliopi44, пердашенето е последната процедура при правенето на мазилки и замазки (оставям настрана шпакловане, боядисване и т.н.), т. е. преди да почнеш да пердашиш каквото е имало да се пука се е напукало и като се пердаши заедно със заглаждането се скриват и пукнатините. А за да не се пука или да е минимално, зависи от много неща- от количеството и качеството вар в сместа, от количеството вода в разтвора, от едрината и качеството на пясъка, от дебелината, от начина на изтегляне на материала и т. н.
За теракола не споря. Аз лепилата ги ползвам за лепене на плочки и евентуално за шпакловки. Явно не ми се е налагало да правя чак толкова дебели изпълнения, затова и нямам спомен някъде да се е пукало.
freshenero - специалист
Ако искаш да си спестиш малко хамалогия,можеш да залепиш гипсокартон,мрежичка фугопьлнител и :rock: :rock: :rock: .Хем изправяш,хем по-гладко от това здраве му кажи.Като провериш предварително кьде има нужда от повече материал с един мастар.
i3v3a3n - помощник
така не ми стана ясна технологията на самото пердашене как става ?
- ако правилно съм разбрал, слагам първа ръка мазилка ,шпакловка, теракол или каквото и да било тя ще е дебела много дебела щото с нея ще се изправя например стена , така изправил съм стената и после какво ???
чакам да дръпне , няколко часа и тогава пердашенето или направо на другия ден след като е позасъхнало втора ръка която се явява един вид пердашенето ????
с какви движения се извършва пердашенето и с каккъв инструмент , обикновена маламашка или някаква по специална ?
rendo - специалист
говорейки за тея дебелини колко теракол ще ти отиде бедна ти фантазия - действай с обикновенна мазилка и после гипсово лепило и накрая колор кит
Не се разправяй с тея тераколи - стига винаги да е било много здраво - това е хамалско мислене - Не се опитвай да измислиш измисленото


В крагът на шегата - можеш да направиш кофраж през стените и да го налееш така ще стане от една ръка и ще е най здраво :lol:
i3v3a3n - помощник
мани майтап ама ми казаха че верно имало такава технология правело се кофраж на стената и се отливало обикновено някакви химии на гипсова основа така ставали идеално равни и нивелирани стените, покритието било по здраво от обикновеното шпакловане а отливането ставало машинно , не съм виждал наживо това как се прави но от строителна фирма ми казаха че се прави и е възможно , но и цената била убииствена ....
нека се върнем на пердашенето ... интерсно ми е да разбера как става
Ако наистина не е много криво...Бороконтакт/или друг грунд/
Първа ръка Перлитен сатен..изпълва много добре..пришкуряш леко
и сатен на Кнауф...после грунд и боя...
lyubo000 - помощник
Малко да побутнем темата. Ще попитам тук да не пускам нова тема. Жилището е панелно. Искам да направя шпакловка на стените. Като започнах да свалям тапетите на доста места има гипс, уж за изравняване. Преди да грундирам стените трябва ли да премахна този гипс който е по стената с който УЖ са изравнявани стените.
freshenero - специалист
Ако се маха с минимално усилие-блъскаш,ако на места се опъва може да остане.
lyubo000 - помощник
Ясно. А понеже гледам стените в коридора са в трагично състояние т.е. много са напукани да слагам ли някаква мрежа по стената и по ъглите преди да се шпаклова и изравнява за да не се напука и ако може да препоръчате някоя.

Тема "моля за съвет за шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: