• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ivo_vd - специалист
Здравейте, майстори :)
Има ли някой представа от какъв материал са направени белите дъски, на които се пише с маркер и после могат да се изтриват. Като например тези : http://prestige-bg.com/default.asp?URL= ... tID%3D1895

Идеята е да си купя само плоскостта, на която се пише. Предполагам, че същият размер е в пъти по-евтин от този, предлаган в магазините. Ще съм благодарен на всеки, който даде някакво инфо.
gorgidanchev - специалист
Аз съм монтирал 40 такива.Дъската е плоскокст върху нея има ламарина която е боядисана с бяло покритие.Много гладко.Чувал съм,в някои училища слагали ламинирана плоскост.Тия дето са при мен са френско производство.
ivo_vd - специалист
Предполагам, че ламарината е прахово боядисана, иначе не знам как по друг начин ще придобие такава гладкост.
Не знаех обаче, че върху плоскостта се монтира боядисана ламарина. По скоро си мислех, че е някакъв вид ламинатна плоскост. Да имате идея дали може да се купи от някъде такава ламинирана плоскост и колко стрива кв/м, а пък аз рамката отделно бих могъл да я поръчам отделно.
Leon - специалист
Точно вчера видях такава дъска - самоделка.

Размер около 1 м. х 2 м.

Най интересното е, че беше обикновен фазер за гърбове на мебели, дебелина 3 мм, едностранно бяло ламиниран.

Нямаше и рамка, а беше закрепен на стената с четири дюбела.

Ако трябва да е нещо по издържано, би могло да се направи както вратички за кухненски шкафове. Има такива декоративни рамки с различен профил и бял "пълнеж" от ПДЧ. (май беше 8мм дебелина).
bencho_rb - специалист
Answers: 1
по принтцип се прави с спетциална боя, имая в ebbay and amazon ,може да се нанесе вьрху всиаква повьрхност дори има и магнитна такава боя не сьм сигурен как се казваше то4но /chalk board paint, magnetic paint/става много хубаво ако се боядиса тцяла стена и се използва в офис или за детцка идея
inspo - майстор
За каква цел ти трябва това ?
Ако няма да се ползва от деца , става и със стъкло в рамка и отзад с хартия за фон.
ivo_vd - специалист
Момчета, благодаря за отговорите. Няма да се ползва от деца. По начало няма да ми е голям проблем да се бръкна за купешка от магазина. Беше ми обаче любопитно да разбера от какъв точно материал се правят такива дъски. Мислех си, че могат да се купят плоскости и от магазин, но като прочетох, че се пръскало със специална боя, явно нещата не са толкова прости колкото на мен ми се струваха :)
Може наистина да се мисли за друга гладка повърхност, НО трябва да се внимава маркерът да не остава бледи следи. За обикновен фазер не съм много сигурен дали ще може да се трие лесно със специалната гъба за дъски. Аз впрочем експериментирах и драсках малко върху вратата на хладилника ми и забелязах, че ако го оставя да изсъхне после трудно се изчиства. Така, че явно не всяка гладка ламаринена повърхност става за тази цел. Може би боята наистина е от значение. Ще пробвам и на фазер и ще пиша какви са резултатите.
Ако някой има други идеи да се чувства свободен да ги сподели :)
stamenov1 - специалист
Може да се пробва и с бяло ПВЦ фолио за реклами залепено на фазер. Тези дъски които ги продаваме са два вида, едните с метална основа за магнитните, а другите от ламиниран фазер.
leo_beast - напреднал
Здравей колега! На мен ми идва друго на ума. Една гладка бяла плоскост било фурнир или фолио или боя и върху нея обикновенно стъкло като отстрани можеш да направиш рамка която да държи стъклото, а между него и плота можеш да си слагаш примерно важни бележки които да неможеш да изтриеш без да искаш.
mitakis - напреднал
Виждам че темата е стара, но никой не е споменал, че вече има такава боя и в бг магазините, не само в интернет.
Представлява двукомпонентна боя и може да се нанесе върху почти всичко, и във всякакъв цвят. На който му е интересно има я тук: http://decor.dimotika.bg/menu-item/боя- ... -с-маркер/
  • 1
  • 2

Тема "Дъска за писане с маркер ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: