Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
velsi - Почетен майстор
Justy написа:
Вътрешните плоскости не ги лепи към стената и тавана - ще получиш конденз. Това твърдят абсолютно всички фирми, които правят изолации.
Това чак сега го виждам, но е абсолютна глупост!
Кирил - напреднал
За външната изолация вкъщи решението ми е с Неопор 5см дебелина и 20кг/м3 плътност. За мазилката съм се спрял на силикатна с естествен камък. Това с мазилката вече е правено веднъж и съм много доволен. Избрал съм мазилка на "Силкоат" турска, но с изключително качество, а и в момента е на най-ниска цена на пазара. 25 кг бака с разходна норма 3кг на м2 на цена 50лв за бака. За сравнение мазилките на "Теразид" съвсем идентични в момента цената е на 64лв за бака. Вярно, че е доста скъпа, но пък е много красиво като изработка.
masteradmin - майстор
Защо да е глупост velsi ? Би ли се уточнил, аз съм чул същото.
Аз поне знам че фибрана е само от вън защото не е паро пропусклив и влагата оставала в помещението, а със стиропор може. Малко не си формулирах правилно въпроса, ама ти ме разбра с две думи отвътре само с EPS, a отвън с XPS.
velsi - Почетен майстор
Имах предвид конкретно написаното: да не се лепят плоскостите. А какво да се правят? Да се вържат с тел ли? Колкото до това дали стиропор или фибран, вярно, препоръчват стиропор, но мене ако питаш все тая при положение, че накрая така ли иначе всичко се оклепва със латекс. Латекса доколкото ми е известно е непропусклив. Не случайно именно от латекс се правят ръкавици, презервативи и разни други подобни неща. Не ми казвайте сега, че има дишащ латекс или латекс на варова основа, защото "такова животно нема!". Всичко опира до наличните количества влага в помещението. Изолирането на стените и тавана намалява значително условията за поява на конденз, но ако се прекали с влагата спасение няма.
prascho - майстор
Мастърадмин обясни ми разликата между фибран и конструкция с минерална вата и гипсокартон като се слага найлон за пароизолация, моля. Пък и личното ми мнение при вече измазана къща както при мен много по-удачно и удобно е фибрана да се поставя върху плочата отгоре под формата на сух под. Въобще не разбирам идеите на автора, бих предположил, че е мазохист. И като му чета мненията се обеждавам, че скоро дървената си дограма няма да сменя. Впрочем да попитам, тъй като кухнята на таванския етаж реших да е със гипсфазер Vidiwall днес го погледнах в Практикер и ми се струва, че трябва да се шпаклова с шпакловъчна смес целия, а не само фугите.
masteradmin - майстор
Аз лично никога не слагам найлон върху ватата. А колкото до това аз да ти дам съвет за санирането къща ? Като чета твойте мнения не мислия че съм достатъчно компетентен да ти давам акъл :)
prascho - майстор
Aко не се постави пароизолация за мен е погрешно тъй като водните пари преминали през ватата ще кондензират при взаимодействието със студената стоманенобетонна плоча и частично ще компрометират изолационните свойства на ватата. Но от друга страна в Изовър ми казаха за фолио, което за момента не е разпространено в български условия, което е с променливи пори. Зимно време действа като пароизолация, а лятно като паропропускливо /или обратното, в момента не мога да си спомня. Но седейки логично, че по време на студените месеци конденза е в пъти по-голям трябва да е така/. По този начин дори отгоре да е възпрепятстван излаза на влага от ватата може да излезе от помещението. Също така моля да ми обясните разликата що се отнася до паропропускливост при наличие на латекс и при наличие на някаккъв хпс от вътрешната страна на стената. В кой случай стената ще "диша" откъм вътрешността на помещението?

За да допълня технологията за изолация на таван ще кажа, че за момента технологията сух под с посипка се реализира с поставяне на найлон /пароизолация под посипката с цел да не се увлажнява прекомерно. В този случай дали ще се постави хпс или епс отгоре няма никакво значени. Но самата технология на сух под за момента действа по-скоро като хпс!!
Антония - специалист
prascho написа:
за момента технологията сух под с посипка се реализира с поставяне на найлон /пароизолация под посипката с цел да не се увлажнява прекомерно. В този случай дали ще се постави хпс или епс отгоре няма никакво значени. Но самата технология на сух под за момента действа по-скоро като хпс!!
Не е найлон -- някакво специално фолио (което прилича на найлон, но не е) сложиха при мен. Обаче не му запомних името :?
Ivan_Kurtev - специалист
Ами и аз да се намеся тогава, не мога да влезна в една друга страница и да ви дам снимки, какво става с нова кооперация която е направена с XPS или казано Фибран (уточнявам че е сложен от другият модел Жълт а не на фирма Fibran), аз лично се уверих в сработването на Климатик и XPS и техният резултат беше сини и зелени ъгли горе до тавана.

Другото което искам да споделя е, че видяното от мен беше при ново строена кооперация, а както знаете влагата която я има в нея е в много голямо количество и когато има фибран тя няма как да излезе на вън.
8180 - майстор
Ivan_Kurtev написа:
Ами и аз да се намеся тогава, не мога да влезна в една друга страница и да ви дам снимки, какво става с нова кооперация която е направена с XPS или казано Фибран (уточнявам че е сложен от другият модел Жълт а не на фирма Fibran), аз лично се уверих в сработването на Климатик и XPS и техният резултат беше сини и зелени ъгли горе до тавана.

Другото което искам да споделя е, че видяното от мен беше при ново строена кооперация, а както знаете влагата която я има в нея е в много голямо количество и когато има фибран тя няма как да излезе на вън.
Някой разбра ли го това и какъв е извода! :?

Тема "ФАСАДА С ФИБРАН ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: