• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Minkov - специалист
Живея в панелка, и гаранцията за ремонт на покрива обикновено е 10 години. Всъщност това е и животът на един такъв ремонт и след тези 10 години трябва да се ремонтира отново.

Малко встрани от темата, но предвид рекалмираната тук гаранция на железните керемиди от 50+ години... имам следните въпроси:
1. Възможно ли е върху хоризинталния покрив на панелка да се направи конструкция, върху която да се положат метални керемиди?
2. Като се има предвид, че наличните улуците са вътрешни, как при такава конструкция ще се отвежда водата?
3. Правено ли е някога такова чудо?
4. Ако е правено, искам да го видя (и барна).
Lub0o - напреднал
Предстои ми направа на навес за 2 автомобила,покрива ще е около 55кв.
Конструкцията ще е метална с метални керемиди отгоре.Доколкото разглеждах в интернет има цени от 12-13лв на кв. и продължават нагоре.
Дебелината също незнам каква да е - можеби 0.4мм е достатачна.
Та предполагам както всяко нещо си има тънкости при самото избиране,тънкости които аз не виждам тъй като за пръв път ще пипна такова нещо.
Всякакви мнения-съвети отностно металните керемиди ще са ми от полза.
Благодаря.
Grezinski - специалист
Здравейте!

Не се залъгвайте с продукти по-тънки от 0,45-0,50 мм.. Никой сериозен производител на стомана не пуска качествена суровина, с добро цинково и полиестерно покритие в по-малка дебелина от 0,45 мм.
80-140 грама цинк(при нормални 200-275 гр./кв.м.) и полиестер с непостоянна дебелина за 2-3 лв. разлика... просто не си струва!!!

Поздрави!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Метални керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: