• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Вадим Владимиров - специалист
Ето ти евтин вариант.
Покрива го правиш двускатен. Върху ребрата дифузионно фолио, двойна скара, метални керемиди. Керемидите са ти 15лв/м2. Къде са 15 къде 33? Но другите елементи са същи като и при панелите(капаци, снегозадържане, обшивка на комин и др.)После вече може с вата, пароизолация и т.н. когато има свободни средства.
Не си слагай панели на покрива. Всеки производител си има детайли и технически решения по въпросите посочени от теб. Ако имаш въпроси относно покрива- споделяй. Насреща съм. :) Дай и една снимка на покрива.
joro39 - специалист
колко градуса е минималния наклон на металните керемиди.
choko - специалист
При покриване на навес нужно ли е полагане на дифузно фолио?
маречков - специалист
:-D Сдобих се с нов покрив. Трискатен, греди, ламперия, мушама, двойна скара, Брамак протект, капаци - сух монтаж, Велукс за светлина, в общи линии стана идеално. Реших по съвета на Вадим да е класически покрив и не съжалявам. Олуците обаче..... не ми харесват, тях ми ги прави "фирма" препоръчана, абе голяма работа, накрая ги изгоних, но късно. Както и да е като ми писне да ги гледам и останат свободни пари може и да ги подменя. Цената, която постигнах напълно отговори на очакването ми, като изключим олуците :lol: , но нали все трябва да има за какво да мърморя.
Благодаря на Вадим и останалите, които се включиха.
Иван Златев - специалист
Искам да питам какво става по време на гръмотевична буря с тези метални керемиди? :lol:
lov - майстор
Каквото със всеки друг без гръмоотвод на защита.
komstiza - специалист
Здравейте,виждам че темата е малко стара но искам да задам няколко въпроса.

Правя навес от метални ферми който си е големичък 5,5 х 6,0 метра.Решил съм да го покрия с метални керемиди.Профилите на които мисля да ги слагам да лягат ще са напречно на фермите и също ще са метални с ширина 5см.
Някой може ли да ми каже през какво максимално разстояние може да са профилите?
Също така ако някой знае в София къде може да се поръчат такива керемиди по размер и някаква ориентировъчна цена?
Вадим Владимиров - специалист
Профилите се слагат през 35 см осово. Първия го слагаш на ръба на реброто(фермата). От външния му край да центъра на следващия 30см, нагоре всичко през 35 осово. Минимален наклон 14 гр. Може да го направиш и с LT- ламарина.
komstiza - специалист
Ок,мерси за отговора.Не искам да е с LT-ламарина,защото искам да е по-красив.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Метални керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: