• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ebahti - майстор
само керемиди и капаци
tetomaster - специалист
reevil написа:
Някоя идейка относно улуците ще е от голяма полза!
На мен сега ми предстои да слагам на навесчето, едноскатно е. Есента го направих с металните керемиди, с доста малък наклон е/около 50см на 3метра дължина/, но въпреки това сега без улуци се изсипва снега доста лесно :lol:
Не че ме е стах да не падне на мен, защото е ниско, просто искам да си отвеждам водата на страни :)
При този наклон улука ще се сложи лесно. Вземи си един цял олук, сложи му 2 капачки и едно коляно за да изхвърля водата настрани. Преди да монтираш олука разпробий няколко отвора с малка бургия (примерно 4мм) задната част на олука, после с някой твой приятел поставете олука под керемидите и го прихванете с рапидни винтове за челната (отворите са за това), иначе има вероятност да се изплъзне винтоверта и да се порежете жестоко. След като го прихванете наредете конзолите през 50-60 см и внимателно ги завийти с рапидни винтове.
tetomaster - специалист
ebahti написа:
само керемиди и капаци
Тази за пръв път я чувам.
Утре ще питам колегите дали я познават. Единия от вариантите вече го описах. При теб малко по-сложно но не е невъзможно.
tetomaster - специалист
Днес обновихме галерията на сайта Заповядайте http://www.teto-master.net/07_galeria.html
komstiza - специалист
Здравейте.
Гледам темата е стара,но имам няколко въпроса за тези керемиди.
Искам да покрия един навес с дължина 3,25 и ширина 4м.
Искам да го направя от метал.Да попитам през каква ширина трябва да са профилите за да мога да поставя директно върху тях керемидите?
Може ли някой в София да ми ги изработи по размер?
Наяма да откажа и на някой да ми пусне и оферта на Л.С. :)
world_explorer - специалист
Сега съм на етап правене на покрив. За да ме заребите трябва да се отговорят на следните въпроси:
1. Какво значи, това че панелите в България за да са конкурентно способни имат по- ниско качество. Може би и по- ниска продължителност на гаранцията.
2. Аз смятам да ходя на покрива като на булевард. При положение, че слагам елементи за топла вода и ел. енергия ще ми се наложи често да се качвам- най-малко за почистването им.
3. Наклона на ската е 31 градуса. По тези керемиди няма ли да се пързалям и самата подръжка да е много трудна (на соларите). Може би трябвя да ставам алпинист ?
4. Какво да правя с останалите ми от строежа греди и платна. И дали ако ги хвърля ще ми излезе по-ефтино ако взема всичко ново.
5. Как до преди няколко години къщите са били без това пароизолационно фолио. На баща ми вилата е без него, но това не пречи покрива бече 25 години да не е пипан. А най- вече и не е необходимо да се пипа.
6. Не е ли трудно монтирането на панелите (соларните) на този вид покрив.
маречков - специалист
И аз да не отварям нова тема пиша тук. Купих си къща =D> , но през лятото. Покрива при огледите изглеждаше добре и през ум не ми мина, че ще ми се наложи да го пипам, камоли да го подменям. Дойде есента и :shock:, когато просто вали тече от едни места, при буря от други, а при сняг от трети. Доплака ми се! Започнах да се взирам и ....... циглите НАЦЕПЕНИ по дължина. Пукнатините не се виждат иначе, но като завали си тече през тях. Явно продавача ми (той си е строил къщата) е взел незнайно качество цигли. Лошото е, че и тези, оставени за резерва са същите.
Излях си душата :lol:
Сега гледам и все повече се навивам за термопанели. Подпокривното пространство няма да се обитава. Площта на покрива е около 130 кв.м., а плочата е около 90, наклона 18 градуса. Покрива е трискатен. Поисках оферти от няколко фирми. Цените започнаха от 4000 :shock: (труд + нови цигли+дървена конструкция), което намерих за смешно и стигнаха до 17000, което пък си беше направо нагло. Никой обаче не искаше да ми даде цена за термопанели, като ги питах защо получавах тъпо мълчане и едно просто, ами то това не е хубаво и т.н. Въпросите са ми следните:
Подходяща ли е дървената конструкция за поставяне на термопанелите?
През какво разстояние е добре да се слагат напречните греди и с какво сечение да са те?
Цената от около 33 лв. на квадрат е примамлива , но реална ли е?
Завършването на термопанела към улука с какво се прави (как се предпазва пяната) само с обмазка или с ламарина по профила?
Вадим Владимиров - специалист
world_explorer написа:
Сега съм на етап правене на покрив. За да ме заребите трябва да се отговорят на следните въпроси:
1. Какво значи, това че панелите в България за да са конкурентно способни имат по- ниско качество. Може би и по- ниска продължителност на гаранцията.
2. Аз смятам да ходя на покрива като на булевард. При положение, че слагам елементи за топла вода и ел. енергия ще ми се наложи често да се качвам- най-малко за почистването им.
3. Наклона на ската е 31 градуса. По тези керемиди няма ли да се пързалям и самата подръжка да е много трудна (на соларите). Може би трябвя да ставам алпинист ?
4. Какво да правя с останалите ми от строежа греди и платна. И дали ако ги хвърля ще ми излезе по-ефтино ако взема всичко ново.
5. Как до преди няколко години къщите са били без това пароизолационно фолио. На баща ми вилата е без него, но това не пречи покрива бече 25 години да не е пипан. А най- вече и не е необходимо да се пипа.
6. Не е ли трудно монтирането на панелите (соларните) на този вид покрив.
1. А може и по-ниско качество понякога. По-тънка ламарина, по-малко изолация и все такива работи. :)
2. Бутни си покрива и си направи плосък покрив или зелен покрив, ще имаш и зеленинка докато ходиш по "булеварда".
3. Има си специални стълби и пасарелки за този тип покриви. Но няма да ти хареса.............. цената, на-вероятно.
4.Покрива се прави от здрав дървен материал.
5.При металните винаги има хидроизолация. Метала винаги кондензира. А пароизолационното фолио, което ти визираш, :) не се слага там където си мислиш.
6.Не е трудно. Желание да има. :)
Вадим Владимиров - специалист
маречков написа:
И аз да не отварям нова тема пиша тук. Купих си къща =D> , но през лятото. Покрива при огледите изглеждаше добре и през ум не ми мина, че ще ми се наложи да го пипам, камоли да го подменям. Дойде есента и :shock:, когато просто вали тече от едни места, при буря от други, а при сняг от трети. Доплака ми се! Започнах да се взирам и ....... циглите НАЦЕПЕНИ по дължина. Пукнатините не се виждат иначе, но като завали си тече през тях. Явно продавача ми (той си е строил къщата) е взел незнайно качество цигли. Лошото е, че и тези, оставени за резерва са същите.
Излях си душата :lol:
Сега гледам и все повече се навивам за термопанели. Подпокривното пространство няма да се обитава. Площта на покрива е около 130 кв.м., а плочата е около 90, наклона 18 градуса. Покрива е трискатен. Поисках оферти от няколко фирми. Цените започнаха от 4000 :shock: (труд + нови цигли+дървена конструкция), което намерих за смешно и стигнаха до 17000, което пък си беше направо нагло. Никой обаче не искаше да ми даде цена за термопанели, като ги питах защо получавах тъпо мълчане и едно просто, ами то това не е хубаво и т.н. Въпросите са ми следните:
Подходяща ли е дървената конструкция за поставяне на термопанелите?
През какво разстояние е добре да се слагат напречните греди и с какво сечение да са те?
Цената от около 33 лв. на квадрат е примамлива , но реална ли е?
Завършването на термопанела към улука с какво се прави (как се предпазва пяната) само с обмазка или с ламарина по профила?
Ако ти изпълнят покрива както трябва, от до, то цената ще започва от 130лв/м2.
пример тук https://www.facebook.com/media/set/?set ... 8608129c54
33 лв/м2 за какво е?
На другите въпроси трябва да отговорят изпълнителите. Нали затова им се плаща.
Трискатен покрив+термопанели+евтини материали+евтин труд= щастлив собственик. :) А дано-ама надали.
маречков - специалист
Вадим, уважавам те като специалист. Но не всеки може да си позволи да плати на фирма. Отделно от това са МНОГО МАЛКО фирмите, които вършат работа. Цена от 130 лв. на квадрат ще ме прощаваш, но си е в графа "фукам се". За такива цени бих си прежалил дипломата и се качвам отново да строителствам.
Цената от 33 лв. с ДДС е само за панелите.
Другите въпроси са ми съвсем практични. Ако не им знаеш отговора, за което се съмнявам, не се напъвай. Предвид пристрастието ти към металните керемиди и многото обекти, които си изпълнил с тях не вярвам че не можеш да кажеш.
И последно, никой не е казвал, че търся нещо за без пари, но и не искам да ме правят на маймуна твои колеги. Това няма да ми е първия покрив, който ще правя. Лошото е че не става само с две ръце.

И все пак, ако някой знае от отговорите на тези въпроси:
1. Подходяща ли е дървената конструкция за поставяне на термопанелите?
2. През какво разстояние е добре да се слагат напречните греди и с какво сечение да са те?
3. Завършването на термопанела към улука с какво се прави (как се предпазва пяната) само с обмазка или с ламарина по профила?

Ще се радвам на помощ, а не на поучения.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Метални керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: