• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
pavkatay - майстор
Това изпълнение е може би единственото,което ме е впечатлявало толкова (изключвам мои такива :-D ) -може да се каже, че е 'направи сам № 1' за 2010г. Поне според мен :) .
Отдавам заслуженото разбира се и на други таланти,като например електромобила и т.н. ,но това е материя чужда за мен.
Браво
imarh - специалист
shotik написа:
imarh,ни най-малко не съм мислил да се подигравам/съжалявам ако си го възприел така/,наистина ми е интересно обръщането на хода /механично или с удължени кабели от машината към някой превключвател/ и се надявам да споделиш това което съм запитал и начина на командване с дистанционното.
Ни най-малко не съм го сметнал за подигравка, спокойно :-)

Обръщането на оборотите става като се използва превключвателя над спусъка на самата бормашина. Но вместо него съм извел кабели които са включени към две релета (едно нормално затворено и едно нормално отворено като асинхронно си сменят състоянията при натискане на бутон) на дистанционното за авто-аларма.

Между другото шпилката се върти абсолютно успешно и със Sparky BR-100Е (350W). Но в случая съм ползвал Einhell 500W.

На 2000мм шпилка М10 се падат 1600 оборота. Einhell-a se върти с 3000min-1 което ще рече, че щом пълно отваряне или затваряне се извършва за точно 30 сек. 500W машина се справя почти без никакво натоварване.

Изображение
MamaMy - майстор
Евала колега. Идеята е супер, а изпълнението също е на ниво. Една идея ако позволиш? Ако замениш дрелката с 12 волта винтоверт и захранването е с едно акумулаторче от аларма или ЮПС, ще имаш и работеща система без ток.
imarh - специалист
MamaMy написа:
Евала колега. Идеята е супер, а изпълнението също е на ниво. Една идея ако позволиш? Ако замениш дрелката с 12 волта винтоверт и захранването е с едно акумулаторче от аларма или ЮПС, ще имаш и работеща система без ток.
Мислих го. Какво ме спря:

1. Оборотите са 3 пъти по-малко и респективно врата ще се отваря за 1:30 сек. което си е бая.
2. Трябва мощно захранване и релета, които щракат поне 20-30 ампера ток
3. Себестойноста започва да се доближава да тази на купешките мотори за гаражни врати и начинанието се обезмисля.
has - напреднал
супер идея много съм впечетлен
disem - специалист
Колега, а може ли повече снимки и инфо за механиката на самата врата? Рамена, връзки, релси и т.н.
Благодаря!
imarh - специалист
disem написа:
Колега, а може ли повече снимки и инфо за механиката на самата врата? Рамена, връзки, релси и т.н.
Благодаря!
Ей това е вратата в случая. В каталогът се предлага и конкретна автоматизация, но тя отива над 600лв. с монтажът.
А моята доработка (дълга шпилка по която пътува гайка напред-назад) би трябвало да стане на всяка врата тип "летящо крило".
leo_beast - напреднал
Браво! Ентусиаст! Само това мога да кажа. :respekt: :respekt: :respekt:
rendo - специалист
Браво колега Браво - Наистина много доро хрумване :klatsch:
Много ми хареса идеята с пружината и шплента :)

Винаги да се дават съвети и да се търси мана е лесно - но надявам се не ог приемеш така

Това което ми идва на акъл за още по елегантно и удобно четейки каталога на фирмата е осветлението - та просто към ключетата да се монтира една лампа с фотоклетка и чуствителност на тъмнина т.е. - вратата се отваря до край щтраква ключето сменящо посоките - ключето захранва фотоклетката ако е достатъчно тъмно тя започва да работи - вкарваш колата и светва :)

другото ако толкова е притеснително спирането на тока че видях че са го споменали един обикновен UPS пак ще си свърши работа не е необходимо да се преправя и да става на 12 волта все пак говорим за 60 сек. ход колкото и да е скапан все ще държи :)

Отново браво и поздравления
shotik - майстор
disem написа:
Колега, а може ли повече снимки и инфо за механиката на самата врата? Рамена, връзки, релси и т.н.
Благодаря!
Виждам че си от София,ако много те интересува ,мога да ти покажа материал от вестник "Направи сам" със обяснения и чертежи за такава врата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Евтино моторизиране на гаражна врата чрез дрелка и дистанц.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: