• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
walko - специалист
ЕВАЛА МАЙСТОРЕ!
=D> :respekt: =D>
То не е много хубаво от първия пост с лошо ама като правите такива работи винаги мислете да е безопасно. Имам същата врата и детето отваря, вади си колелото, натиска бутона да затваря /в дъното на гаража/ и търчи да излиза. Ако се спъне под вратата може да стане беля. За радост моя модел е фабричен някакъв и си има защита, малко съпротивление да усети и спира веднага /пробвах го/. Та мисълта ми беше като се прави нещо подобно, което ще се ползва от всички в семейството трябва да е защитено. Трудно ми е да преценя от видеото колко е тежка вратата но не ми се вижда безопасно.
l_bonev - специалист
В тоя ред на мисли ,ако детето се спъне и падне ,може да се нарани и на пода .Вашия гараж сигурно е послан с дунапрен. :supz:
romanpm - майстор
Tsank0 написа:
То не е много хубаво от първия пост с лошо ама като правите такива работи винаги мислете да е безопасно. Имам същата врата и детето отваря, вади си колелото, натиска бутона да затваря /в дъното на гаража/ и търчи да излиза. Ако се спъне под вратата може да стане беля. За радост моя модел е фабричен някакъв и си има защита, малко съпротивление да усети и спира веднага /пробвах го/. Та мисълта ми беше като се прави нещо подобно, което ще се ползва от всички в семейството трябва да е защитено. Трудно ми е да преценя от видеото колко е тежка вратата но не ми се вижда безопасно.
Прав си за безопасноста , но става и с фотоклетка виждал съм такава Италианска система която веднага тръгваше да отваря :)
leonardo_vd - модератор
shotik написа:
disem написа:
Колега, а може ли повече снимки и инфо за механиката на самата врата? Рамена, връзки, релси и т.н.
Благодаря!
Виждам че си от София,ако много те интересува ,мога да ти покажа материал от вестник "Направи сам" със обяснения и чертежи за такава врата.
И мен ме интересуват евентуални чертежи на такава врата. Някой ако има да качва.
ПП. Колегата се е справил страхотно, точно в духа " Направи САМ " :prayer:
Lone_wolf - напреднал
а защо не се качват тук снимките, по отделно ли трябва да си ги иска всеки?
pasat - специалист
А такааа, темата нещо е замряла.
Ще споделя, че и аз си направих нещо подобно, само че е плъзгаща се. Ползвах... мммоторче за чистачки от АУДИ, готово времево реле, дистанционно, два бутона за аварийно отваряне и затваряне, няколко крайни изключвателя, акумулатор, верига от велосипед... В общи линии е готова, но все още е в работен вариант. Сега му готвя един механизъм който да спира хода на вратата да не се затваря при препядствие. И не само да го спира, ами и да го връща в изходно положение. Този механизъм ще е нещо много просто за да работи безотказно. Като кача снимки ( а това ще стане скоро) ще ви помоля за съвет относно заключването при затворена врата, понеже нищо не ми идва на ум...

Май оспамих темата на човека...
vladim6 - специалист
Хайде колега снимки няма ли вече интересно ми е за механизма за защита
VLADO66 - майстор
Аз съм правил нещо подобно -защитата е един краен изключвател/шау-бау ключе/ който резето при заключване натиска и прекъсва захранването на мотора.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Евтино моторизиране на гаражна врата чрез дрелка и дистанц.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: