• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
помогнете на лаика !
двустайна панелка с единствена тераса! искам да вкарам терасата в стаята да го направя ли? а къде ще простирам?
благодаря! :?:
velsi - Почетен майстор
Къде ли? Вътре в стаята и ще станеш като многото други, които реват че имали много влага и им мухлясвали стените.
Rumen Iankov - специалист
Можете да си изведете простора извън терасата.А другият вариянт е да си купите сушилня.
kkk - специалист
Ами те и без това тези панелки са правени не за хора, но всеки се опитва да пригоди 30-40 кв.м за живеене на две поколения обикновено.
И у нас балкона вече е жилищна площ, преди да му направят външната изолация му закачихме външен простор с колелца отстрани, за да е достъпен простора. Сложиха и козирка отгоре от поликарбонат и въжетата зимата също се ползват. Вътре почти не се простира или ако га правим-в банята имаме простор от тия дето си седят на стената и при нужда се разпъват.
крум - специалист
Сушилнята ще реши проблема с прането.
То без друго не е много полезно да си сушиш прането на открито, особено ако си в София.
Обаче няма да има къде да си изтупаш завивките сутрин.
Също така няма да можете да излезете лятно време и да пийнете на биричка на терасата. Да не говорим за това, че терасата може да стане райско кътче с малко повечко усилия и саксии.
От 1988 година живея по разни общежития и квартири, които, поради една или друга причина, са без тераса. Честно казано, не бих сменил терасата за още 2 квадрата приобщена площ към апартамента. И сега страшно много се кефя, че най-после имам собствено жилище, при това с тераса от 8 кв.м.
Изборът си е ваш, но аз по-скоро бих се замислил как да вложа част от парите за приобщаване в подобряване на сега съществуващата тераса.
gss - специалист
Еб-ти и селянията, да си тупаш завивките през терасата! :?
крум - специалист
Хех. Притесних се ша знаеш! Селяния е, като го правиш в града. Ама аз като съм си в село, си е жив натурализъм!

Между другото, с това си мнение как помогна на Гемеджиева?
Justy - майстор
gss написа:
Еб-ти и селянията, да си тупаш завивките през терасата! :?
Ами през водопровода ли да ги тупа, бе приятел ? Мен не ме учудва това, че тупането на завивките е изчезнало като елемент от хигиената на дома. Работих като дилър на Рейнбоу и съм потресен от мръсотията, в която живеят някои - а се славехме навремето с чистотата си.
Гемеджиева, остави си балкончето и за масичка за отмор и за простор, а тези 5 квадрата няма да ти направят по функционално жилището - вярвай ми :)
Стефан - майстор
gss написа:
Еб-ти и селянията, да си тупаш завивките през терасата! :?
Без коментар. Простотията няма местожителство!

Между другото, аз се гордея, че съм роден на село!!!
гемеджиева, моя съвет е същия - не пипай терасата. Само я направи по-уютна!
благодаря ви че се включихте!
всъщност аз смятам да махна вратопрозореца на стаята да повдигна нивото между стаята и терасата нещо като подиум ето тука може да ми дадете идеи как да стане ,и терасата да стане като място за отдих с ратанови столове и цветя .отворена съм за предложения!
  • 1
  • 2

Тема "панелка без тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: