• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
sspoko - специалист
biolander написа:
Кофти е ако натиска на рязане е бил голям, тогава водата влиза през срезовете в подложката и с фолиото се вдигат и парчета хартия.

колега тук нещо не разбрах защо мокриш преди да си свалил основата?
biolander - напреднал
Ами аз го лепя малко лайшки, има си монтажници за тази работа, ама се налага понякога. Фиксирам фолиото, отлепям една ивица от подложката, пръскам под махнатата подложка и лепя. После махам фиксиращите лепенки, пръскам останалото място дето ще лепя фолиото и почвам да изтеглям по малко останалата подложка и с шпаклата залепям. Проблема ми се явява главно при големи табели - като лепя сам се мотам и подложката се мокри. Там понякога, ако натиска е бил голям от хартията се отцепват пластове и остават на фолиото. Не е голям проблем, махат се лесно, но трябва да се внимава. Незнам дали се изразих много ясно.
sspoko - специалист
Вярно е че всеки случай си е сам за себе си но пробвай когато имаш подобна ситуация след като фиксираш и отлепиш първата ивица само нея да я залепиш на сухо така ще имаш по сигурна фиксация и после обърни надписа на 180 градуса напръскай обилно основата върху която ще лепиш, отстрани цялата подложка и пускаи смело дори малко да се размести със шпаклата ще го оправиш.
oho-boho - напреднал
мехурите се сцепват с дизайнерски нож а не се натискат към краищата
Lone_wolf - напреднал
според мен и с натискане става
Ако ще покривате някаква голяма площ с фолио, по-добре се обърнете към професионалист. Ако не - може да разгледате клипчета, за да добиете по-ясна представа.
hidrazin - майстор
imlad321 написа:
Ако ще покривате някаква голяма площ ....
Ако ще покриваме голяма площ определено няма да изберем такава фирма дето няма публикувани цени.
Вероятността да са кожодери е много голяма.
Аре чао!
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Как се лепи фолио на стъкло ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: