Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Фло - специалист
ribnikolaevi написа:
Ей, Фло, ти чие произведение си? УАСГ или ХТИ, силикати?
Поздравления, наистина хващаш материята =D> . И теоретично си подкован, и практически опит имаш!
На ИМБГ-то (Институт по морски бури и гръмотевици ) :partyman:
здравейте,искам да попитам направих замаска преди 3 дни ако я намажа отгоре с чисто водна стъкло ще я запазя ли от разрушаване или пропускане на вода защото е на цяло открита и е изложена на слънце и сняг,благодаря ви предварително
Фло - специалист
plamen7911 написа:
здравейте,искам да попитам направих замаска преди 3 дни ако я намажа отгоре с чисто водна стъкло ще я запазя ли от разрушаване или пропускане на вода защото е на цяло открита и е изложена на слънце и сняг,благодаря ви предварително

Колега,ако не ти е голяма много площта вземи си купешки импрегнатор за бетон,ей тоя например :http://www.ormigon.eu/uploads/PDF/Ormig ... ete_01.pdf Защото иначе само с водно стъкло няма да имаш ефекта който търсиш!
благодаря ти колега знаеш ли каква му е цената и колко утива на квадрат15 квадрата ми е площа която искам да предпазя
Фло - специалист
plamen7911 написа:
благодаря ти колега знаеш ли каква му е цената и колко утива на квадрат15 квадрата ми е площа която искам да предпазя

0,150 л. на квадрат! Трябва ти 2,25 л и виж им телефоните на сайта,дали имат и малки опаковки . Подобни импрегнатори има и по строймаркетите по литър!
pipbel - майстор
Брях, много може да се научи от Фло тука.
В тая област му е силата. =D>
rockwall - майстор
не знам какви са били количките, но ми се струва че малко сте спестили цимента, а после може и да сте предозирали водата

аз бих излял отгоре едни добри 5 см или залепил плочки - така или иначе имате основа

(това беше към първия пост в темата - може и да съм закъснял де)
nobreak - специалист
Темата е стара, но не искам за глупав въпрос да отварям нова....Колеги, моля Ви съвсем учтиво, обяснете ми каква е разликата между филц, чакъл и баластра....
lov - майстор
Филца е от трошен камък. като за него има най различна едрина на камъчетата и дали е промит или е заедно с пепелината. Получава се от смилане на скална маса. Чакъла пак е общо понятие за естествени камъни но добити директно в насипно състояние.Добива се от стари корита на реките. И за него има пак различна едрина на камъчетата защото се пресява и сепарира. А баластрата всъщност си е основата от което се добива предното като се пресява и от нея се премахва пясъка. Та баластрата е камъни и пясък заедно в готово съотношение да бъркане на бетон.

Тема "Въпрос относно бетон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: