• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
bayan - специалист
тук в BG има и от двата вида

http://www.expressjour.com/bg/catalog.php
колега писа че си от варна тазе фирма е в Звездица там произвеждат механизмите може да звънеш и да питаш все пак на теб ти требват тези чаркове а там продават в това съм сигурен дали ще харесаш цените е друг въпрос

http://www.boriana22.com/
mireto111 - помощник
Колето благодаря ти за разяснението.Това означава,че балконският тип не можеш да го пускаш до всяко ниво.А само до крайно положение,където е куката.Вчера разгледах подробно такъв с падащо рамо,изработката му също е елементарна и здрава.Но за да е по красиво е необходим механизъм.Ще звънна и на тези фирми да проверя дали продават елементи за изработка.Бях решил да направя задвижването,чрез проволка две или три колелца(имах два варианта).Но в Метро наистина има промоция два за 350лв чупещо рамо и за 340лв с падащо(три метрови).Тоест за 175лв ще имам тента пък колкото издържи.После ми остава механизъм и платнище за да си направя друга.това ме устройва.След като не мога да намеря откъде да закупя елементите.А не ми се дават пари на някоя фирма за механизъм,който ще ми го продадат на цена на готова тента.А и да купя този с чупещото рамо,при проблем по нататък ремонта ще е много лесен.А той е и на фирма www.colori.bg.Струват ми се качествени.Ако някои е чувал нещо да каже.
kabel96 - специалист
Комшията има заведение и смени няколко докато попадне на Корал спектър.Сложи и един камион се блъсна в него и счупи едното рамо.Имах път към Пазарджик и ме помоли да питам продават ли само рамена.Оказа се че да и от там аз си направих и за мен с много нестандартни размери 5 на 4,2 метра но със хубав плат.Той не е имал проблеми с неговия 7 години а моя прави 4. http://coralspektar.com/products/index/16/39
mireto111 - помощник
Браво КАБЕЛ.Точно това търсех.Благодаря много.Вече съм сигурен,че има от къде да се купят части.Сега остава да намеря подобна фирма тук във Варна,която да продава частите на доставни цени.Тоя сенник ще вземе да стане!!!
Естествено мога и да направя собствен вариант за задвижване.Както споменах,чрез проволка например.Но този редуктор ще предаде по купешки вид.Всичко останало ще го направя така,че никои да не разбере,че е самоделка.А и имам претенции,че ще го направя много по добре от много от майсторите занимаващи се с това.А и ще го направя със стоманени профили.
Бях предизвикал хората с по-инженерна мисъл,да дадат предложение за задвижване.Винаги съм готов да обсъдя и евентуално да приема чуждо мнение.Но....никой не се включи.Дали не уцелих раздела.....или сайта е силен само на тема гипскартон и гардероби.Нищо лошо не казвам за хората занимаващи се с това(трябва да кача снимки с тавана който направих с помоща на материалите тук).Е да посъветваха ме,че "една червячна предавка или друга зъбна предавка" биха ми свършили работа...!!!!Добър вечер !!!Да сложа секторна кутия от лада 2101 или москвич 408и,че е по маневрен.Или от голф троика барабар с хидравликата!!!Та молбата ми беше ако някои има КОНКРЕТНО предложение.Ясно е,че ако дам да ми отлеят отливка,после намеря достъп до фреза и струг или просто ги поръчам в Ритекса във варна и си намеря подходящ корпус,ще имам невероятен редуктор.
Та нека пишат само хора с конкретни предложения за : РЕДУКТОРИ,ДРУГИ ЗАДВИЖВАНИЯ,МАГАЗИНИ И СКЛАДОВЕ ЗА ЧАСТИ,МАТЕРИАЛИ-ВИДЕО ИЛИ ДРУГИ ФОРМАТИ,СХЕМИ.Много се разтегна тая тема.А има само 2-3 полезни мнения.
Благодаря на всички които няма да се включат с безполезни коментари.
mireto111 - помощник
Дали съм за тоя форум ще решат модераторите.Но да решат дали и такива спамаджии са за тук.Ако нямате друго занимание и имате време за губене,то вашият форум е БГ-МАМА.Там също има доста технически ограмотени майки(някои по ограмотени от някои колеги тук).

"Говорилня

Ако просто ви се пише, или искате да си говорите с някои тук е мястото за спам. "

Виж колко простичко е направен форума.Има раздел за всеки.А и изрично помолих да не пишат хора които няма какво да кажат.Точно за такива с 1230 поста.Без да споменавам имена.Запазих добрият тон,задължителен мисля за този форум.За разлика от някои други.
А че има доста добри материали в форума е безпорен факт.С помоща на прочетеното тук съм направил детската си стая с окачен таван и фигури,поставих си вратата и мазилка на терасата.Дограмата ми я сложиха майстори.А и сам направих доста мебели.Не голямо постижение наистина,но много далеч от професионалната ми сфера.
Лек ден на всички.И на обидилите се най вече.
jakuzi - специалист
1-фирми за доставка на материали за изработването.аз съм от Варна,но ако знаете имена на такива в други градове,ще потърся техни представители тук.

Потърси фирма "Андреа"(има офис в Варна)-рекламна агенция е,но един от най-големите производители на тенти в БГ.
Ако евентуално там нямат части,ето ти тел. на Пловдивският офис:032 600 998/9 намира се на "Кукленско шосе".
mireto111 - помощник
Другата седмица ще се обадя на телефона им в Пловдив.Не намирам в нета инфо за офис във Варна.Да видя какво ще предложат и те.Благодаря на всички включили се.Мисля,че идната седмица лутането ми приключва.Намерих момче което може да ми достави всичко необходимо.Трябва да договорим само цените.По нататък ще сложа снимки на получилото се.
XpacTa - специалист
На теб може да не ти върши работа, но все на някой ще свърши:
http://chukurovi.bg/sennici.html
Здравейте, искам да си направя преградно пано за навеса което да може да се навива за да го ползвам и като врата по някога но не мога да си намеря заготовки за механизма редуктор водачи такива работи. Някой ако знае подобни фирми ще му бъда благодарен.
Andri01 - майстор
Ако напише от кой край си,някой може да ти помогне. Варна имам в предвид.
  • 1
  • 2

Тема "тента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: