Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
world_explorer - специалист
Резервоар за химикала, кранче за дозиране (и спиране) на химикала, шлаухка и право в оръдието на метлата. Оттам нататък въздушният поток си знае работата. След работа можеш да измиеш системата като напълниш резервоара с вода. За по- точно ще трябва и аз да попитам човека който ги пригажда (занимава се с ремонт на градинска техника), или по- точно, къде трябва да влезе шлауха в оръдието.
Майсторягата - помощник
Помпата представлява грубо казано зъбно колело , между зъбите на , което има стоманени ролки , като колелото е с изместен център спрямо корпуса с цел помпен ефект ! Освен това колектора на мотора е непосредствено в изпомпваната течност , което я прави негодна за електропроводими и предизвикващи корозия течности ! Дано съм полезен ! Успех !
bulhomes2 - майстор
world_explorer написа:
Резервоар за химикала, кранче за дозиране (и спиране) на химикала, шлаухка и право в оръдието на метлата. Оттам нататък въздушният поток си знае работата. След работа можеш да измиеш системата като напълниш резервоара с вода. За по- точно ще трябва и аз да попитам човека който ги пригажда (занимава се с ремонт на градинска техника), или по- точно, къде трябва да влезе шлауха в оръдието.
Ти имаш ли представа колко духат тия метли? Верно, че ние си бяхме бъркали бетона за пред бордюра (за качване на колите), ама само веднъж насочих метлата към него.... За пръскане на високи дървета може и да стане, ама за домати или лозе - не вярвам.
hladnia - специалист
tzoniopopovo написа:
Това е духалка за листа а не пръскачка :-D
То това може да е духалка за листа но пръскачките имат същия накрайник и духат на турбо яко.
http://www.dikarconsult.com/index.php?l=259 :partyman:
hladnia - специалист
hladnia написа:
tzoniopopovo написа:
Това е духалка за листа а не пръскачка :-D
То това може да е духалка за листа но пръскачките имат същия накрайник и духат на турбо яко.
http://www.dikarconsult.com/index.php?l=259 :partyman:
и една играчка за деца
http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... A9T8ShbgBo
stamenov1 - специалист
Ето едно клипче, за снегорин който можем да си направим и сами.
http://youtu.be/tSUDxN5z8eE
crez - майстор
bulhomes2 написа:
world_explorer написа:
Резервоар за химикала, кранче за дозиране (и спиране) на химикала, шлаухка и право в оръдието на метлата. Оттам нататък въздушният поток си знае работата. След работа можеш да измиеш системата като напълниш резервоара с вода. За по- точно ще трябва и аз да попитам човека който ги пригажда (занимава се с ремонт на градинска техника), или по- точно, къде трябва да влезе шлауха в оръдието.
Ти имаш ли представа колко духат тия метли? Верно, че ние си бяхме бъркали бетона за пред бордюра (за качване на колите), ама само веднъж насочих метлата към него.... За пръскане на високи дървета може и да стане, ама за домати или лозе - не вярвам.
Ползам моторна пръскачка от 3г. китайче (апропо купена от Драгозов с отстъпка) прекрасна работа върши и за лозе и за домати. Отдъхнах си от хамалогията с ръчната пръскачка, #-o а и времето за пръскане се съкращава наполовина. Има ръчка за регулиране на потока, оборотите на вентилатора и корекция на дюзата, прави го на фин облак. За лозе е незаменима, силната струя на въздуха обръща листата и ги пръска отдолу там където се захваща маната. Пръскал съм току що насаден разсад, просто го гали. Моята е слаба и хвърля облака от химикал до 10м. височина. Има накрайник и за прашене. Това с чистенето на сняг ще го пробвам в събота. Ще махна съда за химикала да не тежи и дюзата, ще видим резултата. :lol:
bulhomes2 - майстор
crez тук ставаше въпрос за моторна метла, преработена на пръскачка.
crez - майстор
bulhomes2 написа:
crez тук ставаше въпрос за моторна метла, преработена на пръскачка.
Това с преработката не става, имам и моторна метла, работи в две положения, като прахосмукачка събира листата в една торба и с обръщане на клапата духа обратно, но струята е много по слаба от тази на пръскачката, защото вентилатора е по-малък а и тръбата е с много по-голям диаметър от тази на пръскачката.
crez - майстор
В събота пробвах и пръскачата и моторната метла за чистене на сняг. :shock: Нищо не става, раздухва само повърхностният слой от 2-3 мм макар че снега беше съвсем пресен.

Тема "САМОДЕЛЕН СНЕГОРИН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: