Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
crez - майстор
рулом написа:
Всички решения са за сняг до 10 макс.

И аз съм се замислял за подобни глупости. Върти ми се из главата леко препрявяне на градинска косачка, чрез отваряне на отвор отпред, подмяна на ножа на вертикален с лопатки, по големи колела и малък дифузьор за отвеждане на снега настрани през частта за излизане на тревата към кошницата.
Разбира се всичко ще е подвижно, за да може лятото да се възстанови и коси с нея.
Нещо подобно на това от снимката, но отвора за изхвърляне да е отзад и малък отвор отпред за прихващане на снега, за да не се товари мотора.
Това е като идея за направи сам. а горните ръчни глупости са като за американци......

Изображение
Това с косачката (електрическа имам в повече) съм го мислил и аз, нооо ножа създава вихров поток от въздух за охлаждане на двигателя. Няма ли в "голия" двигател въздушния поток да вкара сняг, който веднага се стопява и двигателя ще плувне във вода, оттам късо и край на косачката. Може да се пробва както при твоето предлажение с моторната, там няма какво да гори. Има обаче възможност да вкараш сняг респективно вода в двигателя. Косил съм трева с роса, по едно време двигателя заглъхна, отворих филтъра (на моята той е дунапренов) целия се бе насмукал с вода. Изтисках го и оставих да изсъхне, двигателя запали и вече не кося на мокро.
shotik - майстор
Една идея,която може да се направи у нас :

Изображение
nanobanano - специалист
Нещо снимката не излиза.
ZMeyGorianin - майстор
Сподели, ако обичаш колко дълбок сняг чисти това гребло и дали слагаш железни колела на фрезата. На мене ми предлагаха подобно като прикачен инвентар, но на клипа чистиха една леко заснежена асфалтова площадка и не ми вдъхна доверие!
30-40 сан. толкова беше последния сняг във Враца, а иначе това е самоделка, набързо збрана но иначе свърши работа.Бях с гуми а железните ги ползвам само за оран.
А и зависи какъв сня се чисти дали е сух или мокър. ако се налага ше трябва да се мине 2ри път :yawinkle:
Колега опиши как си го направил, и ако може качи някоя снимка да видим как изглежда.

Тема "САМОДЕЛЕН СНЕГОРИН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: