Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
kretio74 - специалист
Дай снимки, че ме интересува идеята. Не от друго а от тарикатлък. Че прибием рибата в квартала :cool: А и без това напролет съм решил да сменям вратите на гаража, та може направо да ги направя ел.
kuger - майстор
Стефко написа:
За моята врата не ми трябва ток, и всякакви подобни измишльотини. Отварям я ръчно. За не повече от 4-5 секунди. Просто не виждам смисъл от това.
Ми, то не ти требе и кола, нали си имаш крака? Не ти требе и ток - НЕ ДЪРПАЙ НАЗАД ДРУГИТЕ, КАТО НЕ ИСКАШ, ИЛИ НЕ МОЖЕШ!
bulhomes2 - майстор
Стефко написа:
... Просто не виждам смисъл от това.
А какъв е смисъла да пишеш в тая тема. Някога и без ток са живяли (достойно). Що не се откажеш и от тока, телевизията, интернет...
Andri01 - майстор
romanpm написа:
Andri01 написа:
Гаражната ми врата е нормална-двукрила с нестандартно дистанционно задвижване..Мога да предоставя инфо и снимки ,ако някой се интересува. Задвижването е на 12в. с ел.мотор от чистачки на лека кола. За съжаление не мога да направя клип/ толкова акъл ,де :) /. Дистанционното управление е от старо ДУ за кола. Извинявам се,че го пуснах като нова тема ,но...така се получи в бързината:(.
Как си решил проблема с отварянето при липса на ток , нали този мотор е червячен :?
Въпроса е решен елементарно-има захранване с изправител от мрежата и акумулатор 18Ач. на буфер. Освен това имам и "аварийно" отваряне,в случай ,че се прецака нещо с токовете или механиката.
romanpm - майстор
:supz: Браво ! А как си решил аварийното отваряне , аз мислех за някакъв съединител който да позволява бързо да се задвижи на ръка вратата :?
Andri01 - майстор
Ето няколко обещани снимки:

Прикачен файл

Гаражна врата 001.jpg Принципната схема на действие на системата.

Прикачен файл

Гаражна врата 008.jpg Това е елемента за аварийно отваряне-ако "умре" автоматиката и...плача пред вратата:)

Прикачен файл

Гаражна врата 006.jpg "Шейна" - движи се по основния профил и избутва/изтегля 2-те рамена на вратите.

Прикачен файл

Гаражна врата 003.jpg Краен изключвател отворено положение.

Прикачен файл

Гаражна врата 002.jpg ЕД,вижда се зъбното колело, веригата и обтегача -от велосипед.
joro39 - специалист
супер е станала вратата .
torbalan - Дървен философ
хехе
браво!
готина самоделка!

интересно ми е как се държи при вятър...
това е едно от нещата, дето ме спират да мисля в тази посока - в наше село от време на време има вятър, ама истински вятър :)
Andri01 - майстор
torbalan написа:
хехе
браво!
готина самоделка!

интересно ми е как се държи при вятър...
това е едно от нещата, дето ме спират да мисля в тази посока - в наше село от време на време има вятър, ама истински вятър :)
От около 5г. работи без грешка. Тук,където живея/на вилата си/ също има доста вятър. Но това не е проблем да отваря за около 12сек. винаги.
kretio74 - специалист
Andri01 написа:
torbalan написа:
хехе
браво!
готина самоделка!

интересно ми е как се държи при вятър...
това е едно от нещата, дето ме спират да мисля в тази посока - в наше село от време на време има вятър, ама истински вятър :)
От около 5г. работи без грешка. Тук,където живея/на вилата си/ също има доста вятър. Но това не е проблем да отваря за около 12сек. винаги.
Браво и от мен. Похвална комбинативност и изобретателнст. :supz:

Тема "Гаражна двукрила врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: