Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
pavkatay - майстор
Всичко е перфектно (с изключение на марката на телевизора в спалнята :-D ).
Остава пътя за реализацията да е кратък и да не е трънлив :) .
Привет :-)
Сетих се за един нов въпрос, тъй като разглеждаме оферти за пвц дограми и остъкляване на терасите, се сетих за едно нещо което не ми харесва и не знам как бихме могли да го оправим. На двете тераси има канал, но често ни наводняват когато си чистят терасите, мъжа ми се ядосва и вика да го циментираме и толкова, но какво ако това действие причини някъде спукване или задръстване на тръбите?!? Какво бихте ни посъветвали, смятаме да сложим гранитогрес за настилка, но не искам да продължават да ни наводняват и скапват настилката за няма и нищо.

Мерсим предварително :-) :-D :roll:
rockwall - майстор
реже се старата тръба, която идва от съседите на 5-10 см под тавана, така че на нея да може да се "нахлузи" друга НОВА (аз бих избрал ПВЦ) тръба

режете старата долу наравно с пода, така че новата тръба да може да се вкара в старата поне 10-15 см надолу. Разликата в диаметъра на нова и стара не трябва да е голяма.

Може да се наложи новата да е всъщност от 2 парчета, които влизат едно в друго като далекоглед, за да влезе горе и долу - ВИК майсторите знаят как да го направят.

Ако искате прикривате тръбата с гипскартон или итонг и забравяте за канала.

Не цапайте с цимент, защото наистина може да запушите нещо и да се наложи да плащате тръбите до долу.

Като гледам проектите, прогнозите по-горе за 5 цифрена сума са съвсем реални.

Първият ми съвет като човек оправял няколко бомбандировки е : намерете къде да живеете докато тече ремонтът. Като гледам поне 1/2 година ще е нужна за пълно изпипване, но може и да е по-малко при сериозна инвестиция и бригада ... или повече .. в обратния случай

Моят ремонт се забави с цял месец и 1/2 само заради едни объркани интериорни врати, които чакахме да внесат втори път, защото бяха взели грешни -- не си поставяйте кратки срокове, ако не зависят само от вас.
NeoBoss - специалист
аз искам да попитам с кавка програма са изпелнени спалнята и кухнята

и малка забележка : да не се слага толкова голямо неотварящо крило на дограмта защото няма миене от вънка
NeoBoss написа:
аз искам да попитам с кавка програма са изпелнени спалнята и кухнята

и малка забележка : да не се слага толкова голямо неотварящо крило на дограмта защото няма миене от вънка
Програмката се казва Cinema 4D тя е конкурента на така известната 3D max. А относно крилото за прозореца на спалнята ще го имаме в предвид. Предполагам, че ще се налагат много други корекции с времето, но за сега идеята е първо да заделим някаква стартова сума :-), да проучим различни варинати и да видим какво можем да свършим с два чифта ръце.
ribnikolaevi - майстор
След като си изясните в голяма степен архитектурното/интериорното решение следват:
1. Смяна на дограмата. Силно препоръчвам троен стъклопакет. Вече има евтини и добри решения на нашия пазар (до 51 mm);
2. Смяна на ел. инсталацияата - най-добре по проект съобразен с интериорния такъв;
3. Смяна на щрангове. Изберете си Вие тръбите, купете ги от извесетн магазин, че има доста ментета viewtopic.php?f=22&t=26589 ;
4. Преценете в началото дали искате да имате равен под навсякъде, без стъпала и леки денивилации. Имайте предвид, че това е скъпо удоволствие и трудно се простига от обикновените майстори без много здрав контрол на обекта... въобще замазките не са силната страна на повечето майстори. Често отлепват, напукването е 99 % сигурно, но поне не е опасно;
5. Може да промените и ВиК пт време на ремонта.
6. Помислете за вентилацияата. При добро изпълнение на дограмата и вратати не е лошо отнякъде контролирано да влиза въздух. Ако правите окачен таван от ГК, там е удобно място за плоски въздуховоди;
7. Тук някъде може да си направите външната ТИ;
8. Остана най-приятната част - мебели и обзавеждане ... И първото печене на новата фурна ... Както и пробата на хладилника с живо пиво ...
boltik - специалист
Ха,ами точно така.Сложете парите на масата и всичко щеви се изясни,сами ще си отговорите на въпросите :roll:

По-принцип се сменят прозорците,дори може и да си живеете там.Ако сменяте дограмата,започнете сметките след смяната.
Много ме кефите, :-) супер съвети давате и аз тука изпадам в делириум от четене кое как може да се направи. Първо защото съм голям ентусиаст както и съпруга, макар че нямаме абсолютно никакви познания кое как и т.н хехе... Решили сме каквото можем с двете си ръце да направим, чакаме с голямо нетърпение процеса на разрушаване просто защото е голям кеф и истинска терапия за душата. Тук тези дни чета за зидане на тераса и общо взето ми стана ясно какво се прави, но искам да чуя пак 2-3 мнения конкретно за това което сме намислили дали е удачно. Имаме си 2 тераси едната е остъклена другата не, и двете са масивни и много добре направени, но искаме да ги изравним от вътре да стане като стеничка право. Аз измислих да сложим от тези тухлички - итонгчетата. Просто визуално да са прави тъй като има метални подпори, който стърчат и остават вдлъбнатини, тук някой казват итонг други някакви подобни тухлички които са устойчиви на вода и влага. Идеи приемам всякакви, мислех и за материала с който правят външната изолация, но съм боса по тези въпроси. Началото на Март сме замислили да осъществим тези планове и ще ни бъде безкрайно интересно да се пробваме пък каквото стане. Никога не отказвам да науча нещо ново и да придобия нови умения та това е. Ще се радвам един ден да ви покажем окончателната визия и да споделим перипетите и всичко около ремонта :-) Лек и спорен ден на всички :supz: :-D :-D
hakama - специалист
3 years later...

Какво стана с цялостното преобразяване? :idea: :cool:
tacho6 - напреднал
Най вероятно нищо, мерака и мечтите са едно, но труда и реализацията съвсем друго нещо. :-D

Тема "Съвет от къде да започнем ремонта на един апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: