• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
gechev - специалист
jekasus написа:
VLADO66 написа:
Аз пак да изнахалствам извън темата-зида ли се полистиролбетона с пяна?
В тубата гледах Поротерм да зидат със пяна, що и Тивит да не стане. :-D
Става идеално, като така се елиминира възможността от появата на термомостове при нескопосано зидане. Произвеждаме и лепило на базата на полистиролбетона, което става за зидане, лепене на плочи от EPS и XPS, гипсокартон и теракот. Клиентите ни го използват освен като зидарски разтвор така и за изравняване във вертикал на стените. Ползват високия му обем и ниската му цена /три пъти по евтино от останалите лепила на циментова основа/.
jekasus - майстор
Понеже почваме да нахалстваме :-D - При итонга първи ред се прави на на битумна лента, при поротерма май също, не си спомням. При Тивита също ли се препоръчва? Не че го правят 90 % зидари :-D
stivemaster - майстор
Май е време форумната секция "Газобетон" да се преименува на "Леки бетони" ,така ще обхване и другите продукти (безпясъчни газобетони (пенобетон),полистиролбетон,керамзитобетон,перлитобетон,дървобетон и др.) които с качествата си не могат да бъдат пренебрегнати.
fox_vt - майстор
jekasus написа:
Понеже почваме да нахалстваме :-D - При итонга първи ред се прави на на битумна лента, при поротерма май също, не си спомням. При Тивита също ли се препоръчва? Не че го правят 90 % зидари :-D
Тва що така да обира движенията ли :?
jekasus - майстор
Аз стигнах до извода, че е заради влагата, да не се дига капилярно по зида. :-D Не че знам цялата истина :-D
За преградни панели на Кнауф пък разбрах че се слага коркова подложка за шумоизолация. Не че знам пак цялата истина :-D
gechev - специалист
jekasus написа:
Понеже почваме да нахалстваме :-D - При итонга първи ред се прави на на битумна лента, при поротерма май също, не си спомням. При Тивита също ли се препоръчва? Не че го правят 90 % зидари :-D
Нямам никакво намерение да правя реклама и мисля, че до сега съм бил коректен, а Jekasus, като се прибереш се обади, ще ми бъде приятно да се запознаем и ще се радвам. Мога веднага да ти отговоря на въпроса, но може да бъде разтълкувано по друг начин.
stivemaster - майстор
Хидроизолационно фолио са слага само при опасност от покачване на влага по стената, при зидария над сутерени и фундаменти.При всички други случай, се започва просто с лепилен слой с назъбена маламашка.
ribnikolaevi - майстор
gechev написа:
jekasus написа:
Понеже почваме да нахалстваме :-D - При итонга първи ред се прави на на битумна лента, при поротерма май също, не си спомням. При Тивита също ли се препоръчва? Не че го правят 90 % зидари :-D
Нямам никакво намерение да правя реклама и мисля, че до сега съм бил коректен, а Jekasus, като се прибереш се обади, ще ми бъде приятно да се запознаем и ще се радвам. Мога веднага да ти отговоря на въпроса, но може да бъде разтълкувано по друг начин.
Що не направиш едно представяне в нашата камара, на конструкторите. Може би и на архитектите.
Аз лично ще отида с интерес на подобна презентация.
gechev - специалист
ribnikolaevi написа:
gechev написа:
jekasus написа:
Понеже почваме да нахалстваме :-D - При итонга първи ред се прави на на битумна лента, при поротерма май също, не си спомням. При Тивита също ли се препоръчва? Не че го правят 90 % зидари :-D
Нямам никакво намерение да правя реклама и мисля, че до сега съм бил коректен, а Jekasus, като се прибереш се обади, ще ми бъде приятно да се запознаем и ще се радвам. Мога веднага да ти отговоря на въпроса, но може да бъде разтълкувано по друг начин.
Що не направиш едно представяне в нашата камара, на конструкторите. Може би и на архитектите.
Аз лично ще отида с интерес на подобна презентация.
Бих направил презентация с удоволствие. Правил съм в Дома на архитекта, но като видях че "уморените" възрастни архитекти по скоро очакват коктейла от колкото да се интересуват или да задават въпроси и се отчаях. Дай на лични малко инфо към кого да се обърна и каква е процедурата при Вас.
stivemaster написа:
Хидроизолационно фолио са слага само при опасност от покачване на влага по стената, при зидария над сутерени и фундаменти.При всички други случай, се започва просто с лепилен слой с назъбена маламашка.
Така е правилното за сутерени и фундаменти, но добре е да се слагат еластични ленти примерно от стиропор или фибран за обиране на термичните раширения и свивания на бетона на границата между зид и бетонната част. Полистиролбетона е изолатор и не променя формата си от разликите на температурата докато бетона особенно неизолиран докато трае строителството прави поразии.
stivemaster - майстор
gechev написа:
Така е правилното за сутерени и фундаменти, но добре е да се слагат еластични ленти примерно от стиропор или фибран за обиране на термичните раширения и свивания на бетона на границата между зид и бетонната част. Полистиролбетона е изолатор и не променя формата си от разликите на температурата докато бетона особенно неизолиран докато трае строителството прави поразии.
Тази функция оставаме на монтажната пяна над последния ред полистиролбетонни блокове (това е моя вариант),както и на връзките с колоните .
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: