• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
jekasus - майстор
gechev написа:
Е аз като съм в "големия" град да не мислиш че съм в час. Давайте схеми за далаверата. Щото аз си го представям като инвестиция във всеки нормапен строеж от към държавата и гражданите. Но де да знам ако има някъква далавера, затова сме форум за да си помагаме. Пък черпнята си е черпня :partyman: само кажете къде е далаверата. [-o<
Итонга вече се подготвят - http://www.ytong.bg/bg/content/technika ... s_1836.php Май в нашия град го правят :-D Направи и ти нещо такова за външна изолация, може и да те огрее "слънцето" :-D
Като се прибера, ще взема от твои тухли, да ги видя що е то, как-то се казва -"Око да види, ръка да пипне" :-D
8180 - майстор
Темата е "Въпрос за приобщаване на тераса".
Имаше доста спорове между професионалисти и "общественост" - допустимо технически/нормативно, законно/незаконно. КАТЕГОРИЧИ мнения за/против.
Има актуални новини.
Къде пак отиваме?
И защо?
gechev - специалист
8180 написа:
Темата е "Въпрос за приобщаване на тераса".
След Ксела България аз съм най големият приобщител на тераси. Всяка година участвам в приобщаването на над 1000 тераси със седмички, дванайски че дори и с двайсе и петички. Тя мойта циганка умря та затуй са фаля самичък.От началото на април пак се започна с таз годишното приобщаване. :-D
VLADO66 - майстор
gechev написа:
8180 написа:
Темата е "Въпрос за приобщаване на тераса".
След Ксела България аз съм най големият приобщител на тераси. Всяка година участвам в приобщаването на над 1000 тераси със седмички, дванайски че дори и с двайсе и петички. Тя мойта циганка умря та затуй са фаля самичък.От началото на април пак се започна с таз годишното приобщаване. :-D
Само че към въпросните блокчета трябва да прибавиш и малко ноу хау-крепежни елементи и начин на монтаж на дограми :-D
stivemaster - майстор
Темата е ясна г-н модератор, но не споделяте с нас новина, а просто вестникарска дописка, прекопирана в няколко издания ,в която автора ни споделя, че чул нещо такова, ама не разбрал точно за какво ставало дума.
Това ,че могат да променят нормите за проектиране в някаква насока е ясно, в България може всичко да се случи, но чак дотам, че да създадат законова база,балкона (хайде с известни уговорки за конструкцията на "остъкляването" ,за лоджия да е предмет на обсъждане)да се превърне в мокро помещение ,не го вярвам.
А статията е популистка и успешно ще бъде забелязана и прокоментирана от читателите и неслучайно пълни вестника.


ПП Специално за колегата Гечев, макар че не знам дали ще помогне да го похваля или повече ще му навреди (предвид правилата за реклама) но неговия продукт (зидарски и изолационни блокове и разтвори от полистиролбетон) ако говорим за избора зидана конструкция е НАЙ ПОДХОДЯЩ ЗА ПРИОБЩАВАНИЯ ,поради качествата на самия материал - малка водопопиваемост , паропропускливост, мразоустойчивост , изолационни свойства , по ниска маса дори от Итонга ,възможност за леене на площадката и т.н. айде стига че звучи като "лекува ишиас и др) :-D но без да се познава продукта може би няма да бъде оценен.
Освен Виктор Гечев, като производител и един от най сведущите по отношение на този материал в страната, мога преко сили да опитам и аз да дам информация на интересуващите се ,стига да попитат.

За колегата Владо, крепежите колега са като за газобетон .
gechev - специалист
stivemaster написа:
За колегата Владо, крепежите колега са като за газобетон .
Фишер за газобетон са за предпочитане както и химическите дюбели. Нормалните дюбели преди да ги вкараш в отвора впръскваш малко полиуретанова пяна и става железо. За вече 5 години нямам паднал джам или кухненски шкаф.
VLADO66 - майстор
gechev написа:
stivemaster написа:
За колегата Владо, крепежите колега са като за газобетон .
Фишер за газобетон са за предпочитане както и химическите дюбели. Нормалните дюбели преди да ги вкараш в отвора впръскваш малко полиуретанова пяна и става железо. За вече 5 години нямам паднал джам или кухненски шкаф.
Аз не се бъзикам-материала ти не е широко разпространен и включително и тук имаше питане за закрепванията. Не е лошо да направиш един информационен лист за това който да го даваш с всяка партида.
gechev - специалист
VLADO66 написа:
gechev написа:
stivemaster написа:
За колегата Владо, крепежите колега са като за газобетон .
Фишер за газобетон са за предпочитане както и химическите дюбели. Нормалните дюбели преди да ги вкараш в отвора впръскваш малко полиуретанова пяна и става железо. За вече 5 години нямам паднал джам или кухненски шкаф.
Аз не се бъзикам-материала ти не е широко разпространен и включително и тук имаше питане за закрепванията. Не е лошо да направиш един информационен лист за това който да го даваш с всяка партида.
То не си е за бъзикане, прав си. Но с болшинството от клиентите си контактувам директно и на никого не съм отказал помощ. А иначе технически лист давам на всекиго, но в интерес на истината по ги интересуват техническите характеристики и сертификатите особенно проектантите защото именно в проекта е заровено кучето. При проектиране има възможност за голямо олекотяване /освен топлоизолацията/ което води до сериозни икономии на бетон желязо и др. В една фирма стигнаха до 40% по ниски разходи по грубия строеж.
VLADO66 - майстор
Аз пак да изнахалствам извън темата-зида ли се полистиролбетона с пяна след нивелирания първи ред?
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Аз пак да изнахалствам извън темата-зида ли се полистиролбетона с пяна?
В тубата гледах Поротерм да зидат със пяна, що и Тивит да не стане. :-D
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: