• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
dmilanov - помощник
Здравейте,

Ето един капан с който преборих мишоците.
Идеята е като влезне вътре да настъпи летвичката която минава през капана и тя да освободи триъгълното-трупче отстрани.
От там пада пресата и го мачка.

Изображение

Изображение
stiv1961 - майстор
Направо излизат на ваденки :-D
rockwall - майстор
това на руснака с пластмсовата бутилка ме кефи максимално
Здравейте,
Не знам дали въпросът ми е подходящ за тази тема, но той е следният:

Трябва ми капан за мишки - тип "трепач". Търся специално метален с назъбени челюсти. Обаче напоследък в железариите продават едни метални, назъбени, обаче малки, турско производство, с тънки пръчки. Та въпросът ми е: Мога ли някъде изобщо да намеря пак метален капан-трепач, обаче от тези нашите - българско производство? Те са пак с назъбени челюсти, само че са малко по-големи и с по-дебели пръчка и щипалка. Вкъщи имах един такъв, който още дядо ми го е купувал през 80-те години и питам дали още могат да се намерят капани от този модел? Повтарям - НЕ тези малките турски, дето сега ги продават в повечето железарии, а тия нашите българските - по-големи, с по-дебели пръчка и щипалка?
ge6aaaa3 - специалист
Абе, не съм любител на плъховете и другите гадове, ама някои от методите са прекалено и ненужно садистични. Като това с котлона... :shock: Много по-безболезнено и бързо, ще е да полееш плъха с вряла вода. От температърния шок умира за секунда. Всичко друго е излишен садизъм. :wink:
Tzezar - специалист
Подновявам темата! Колеги ако някой знае дайте идея за убиващ капан за плъхове или от къде може да се закупи такъв!
roly - специалист
rockwall написа:
това на руснака с пластмсовата бутилка ме кефи максимално
Изображение
Бе те русняците ги мани- немат грешка и техника не признават,
освен оная за пиене- раз- хоп!

ПП. Иначе капана изглежда като 100% действащ сигурен съм.
batman - специалист
От магазин за едно левче има от старите метални капани.
rockwall - майстор
лъжицата сигурно е за да не се търкаля бутилката, когато влезе гадът
Капан за хлебарки.Не знам дали тук да го пиша но имаше голям ефект и може да помогне на някого.Вземаме шише от минерална вода или безалкохолно изрязва се конусната част/най-добре да бъде прозрачно заради''удоволствието'' да им кажете ''довиждане''/.Намазва се стената от вътре с мазнина олио,пускат се вътре парчета крумит лук,сиренце.хляб, но малко за да има място за по-вече'' пътници''.В зависимост от количеството да се наблюдава да не прелее шишето.След това ''кой на където''.Аз ги пусках от кораба в морето,беше прекрасно и им пожелавах '' попътен вятър в сободата''.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Капан за мишки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: