• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
NeoBoss - специалист
васето написа:
Oтносно проблема с къртиците се решава мн лесно с димка в дупката. ---
NH4NO3 – 55%
S - 25%
Дървени стърготини – 20%
С този състав се зареждат малки (100г) димни шашки , употребяващи се в селското стопанство за прогонване на къртици. Гори бавно, като отделя SO2 и изпарена сяра . Дима е с бял цвят но не е в голямо количество. При изготвяне на сместа да се употребяват възможно по-ситни стърготини.
Аз помогнах на 1 съсед. Вече нема от тия гадове. Сложих от тая смес в 1 наилонов плик омотах и го омотах с бинт. Нагрях го с ветроустойчива запалка и след малко се раздимя, бутнах го в дупката и я зарих. R.I.P. :-D
лично аз от същата смес съм слагал в 8 дупки по една чашка в двора цял ден смърдя на сяра след 3 дена хоп троп нови къртични , до колкото си спомням какво съм учил аз за кърдици че те не са толкова тъпи нямат с тунел могат да са им на километри, къртичините ги правят за да искарат излишната пръст като след това те самите си запушват тунела метри след къртичината .
Пускал съм и димки тип ракетно гориво със калиев нитрат същата работа....

И наистина си нямам идея как да си спася райграса
Драги форумци за пръв път се чувствам изкушен да понапиша и аз нещичко тука !

По въпроса с къртиците съм чувал че ги трепят с ток , два електрода (оголени ) се забиват в земята в зоната на картичините на разтояние 5-10 метра за тях се връзва фазата и нулата (маи може само фазата) и се пуска напрежение , вярно не съм го пробвал но тая рецепта са ми я казвали в Челопечене , там така трепели къртове, слепи кучета , попови прасета и т.н.

За плъховете знам една американска отрова , която наподобява бомбон (син), супер ефикасна е , привлича ги с някаква миризма , която само те надушват , след като се напапкат гадовете се подуват и търсят голямо пространство , където излизат и там направо се изсушават!Това съм го пробвал и работи, само дето не знам как се казваше , дано да ми е останала опаковката в мазето , ако да ще пиша !

Успешна борба с вредителите :supz:
pipilica - майстор
Да споделя и аз как се спасих от плъховете и къртиците които бяха нападнали оранжерията.
От агроаптека се купува Валсафид препарата представлява едни хапчета големи колкото едър
лешник. Внимателно се разравя къртичината и в тунела се слагат 5-8 хапчета сипва се малко
вода да се намокрят хапчетата и се затваря дупката с топка пръст така че да не се затрупат хапчетата. Това се прави на всчка къртичина или дупка от плъхове важно е дупките да са плътно затворени.
Резултата е поразителен за една вечер събрах над 30 големи плъха.
Препарата отделя газ фосфин който е силно отровен и няма мирис в помещения задължително
с противогаз.
На село в къщата на тавана се появиха плъхове.Напълних тенекия от сирене до половината с вода, една дъсчица да се качват по нея и засипах водата със слънчогледово семе.То не потъва и гадовете като скочат вътре да го ядат ги чака мокра баня.Доста време не бях проверявал системата, но когато се качих на тавана-12 плъха се бяха удавили.След това капана стоя 2 месеца и нищо, но и плъх не чух.Успех във войната с гадините.
Lone_wolf - напреднал
хахах хитро, не бих се сетил за това, но идеята е добра
ZMeyGorianin - майстор
Ето малко реални резултати от лепящия капан! Само дето много трудно/ невъзможно/ се махат за следваща употреба!

Прикачен файл

DSCF0046.JPG
DSCF0046.JPG (91.42 KиБ) Видяна 12579 пъти
shotik - майстор
Аз взех такъв лепящ капан,но вече два месеса няма мишки на него,за сметка на това едно коте се хвана! :-D

Но вижте тук колко прост и надежден капан се е сетил някой си руснак

http://vse-sam.ru/10425-myshelovka-iz-baklashki.html


Може и други неща да разгледате.
pipilica - майстор
Да бе да нямало махане имам такъв лепящ капан от близо месец и половина и сигурно 20 броя
се залепиха до тука, махат се лесно с ръкавици хващаш мишката за главата и я стискаш силно
така по-хуманно умира после дърпш да се отлепи и я хвърляш, лепилото по ръкавиците се маха
като разтриеш малко суха пръст с ръцете.
ZMeyGorianin - майстор
Това е идея :idea: . Аз пробвах с дилафа на печката ама нъц. Все пак малко ме съмнява метода за момента-мишоците са покойници от десетина дена. Днес беше -10гр. т.е. сигурно са на кочан, така че утре ще се пробвам, ако прокопая пътека до бараката където е капана в момента :-D
jekasus - майстор
Ползвам това лепило за капани и не трябва да се разлепваш мишоците, че да ползваш наново капана(отиват направо за кремация :-D ). И струва около 4 лв.

Прикачен файл

Photo-0213.jpg
Photo-0213.jpg (18.98 KиБ) Видяна 12460 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Капан за мишки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: