Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
mopi - напреднал
ср окт 30, 2019 2:38 pmlov написа:
Кой те излъга че корка е най добрия изолатор. Еле пък че и 5мм корк ще ти помогнат. Пък да не говорим като се накисне с вода под това алуминиево тиксо на какво ще заприлича.
Да за това не съм мислил. Вкъщи съм сложил (наистина в сухо помещение) и ме смая 0.5 см направиха чудо. Буквално.
mopi - напреднал
ср окт 30, 2019 3:34 pmшоп написа:
вт окт 29, 2019 10:12 pmmopi написа:
.
Прави ми впечатление, че по това време на годината, когато нощите са хладни, водата в бойлера изтива ``в миг``. Вечерта е 55 С...на сутринта е едва 25 С.
Нормално. Губите 10 киловата топлинна енергия за една нощ по това време на годината. :idea: А какво правим при -20?!
Идеята на тези системи е да се използват в райони с мек климат. Каквото хванеш през деня да го ползваш вечерта и на следващия ден, ако е слънце пак отначало.

Съвет от мен, не си давахте парите за глупости, ефекта ще е нула. При тази система-толкоз.
Ако искате топла вода и през зимата системите са коренно различни.
Успехи!
Благодаря за мнението, но мисля че добрата изолация помага за по-бавното изстиване (то това е и темата). Факт е, че изолацията на бойлерите на Елдом (външни) е символична . В крайна сметка не ги продават само в Петрич, а в цяла България. Бих се радвал да споделите коренно различните системи (мислил съм го много, но може и да не съм го измислил). Живея в София (кв. Гео Милев, блок) на последния етаж. Елдома ми е на покрива, плосък. Ще приложа и снимки, за да изясна ситуацията.
Благодаря още веднъж за постовете!!!
Надявам се...до скоро..
lov - майстор
Да не фъргаме боба ама знаеш ли каква му е сегашната изолация и колко е разстоянието от кожуха до балона. Питам защото имам един бойлер на ''паско матев'' и вътре са сложили вата, но е колкото дамски чорапогащник. :lol: Та толкова и изолираше та се наложи да я изхвърля и напълня с млян дунапрен.
mopi - напреднал
чет окт 31, 2019 9:49 amlov написа:
Да не фъргаме боба ама знаеш ли каква му е сегашната изолация и колко е разстоянието от кожуха до балона. Питам защото имам един бойлер на ''паско матев'' и вътре са сложили вата, но е колкото дамски чорапогащник. :lol: Та толкова и изолираше та се наложи да я изхвърля и напълня с млян дунапрен.
Бе и без да хвърлям боб явно изолацията е меко казано лабава. Един приятел работи в Билите и ползват само бойлери на https://www.dk-kaelteanlagen.de/ .Тези са`` измислили`` бойлера. Правят ги от 1979 год. Твърди, че държат температурата на 98% за незнам си колко дни. Правят им профилактика на всеки 10 год. (сменят някакъв анод или нещо подобно за калцирането) - разбирай има бойлери на 20 и повече год. Говоря за Билите в Европа.
И са златни - такъв като моя 300л. - със серпентина за солара и другата за подгряване е 4620 EUR (без ДДС).
Но със сигурност изолацията им е в пъти по-добра от моята.
Та мисълта ми е, че то е измислено...не сме открили топлата вода...поне да я запазим за по-дълго.
mopi - напреднал
За 300 л. бойлер - три слоя микропореста гума 9 мм. (самозалепваща).Отиде ролка 12м, широка 1м. Около 150 лв. Получи се много добре. Остава ми и 13 мм. микропореста гума с алуминиево покритие, защото е на покрива (това незнам колко струва, от приятел е).Накрая, ще го омотая с алуминиева лепенка и мисля, че това ще му е.
40 мм трябва да е предостатъчно.
Забелязах, че нещо капе, дано да е от дъжда преди това, че ще си изям т...те ако бойлера е пробил.
Ще пиша допълнително за ефекта от това подобрение...
mopi - напреднал
Това е крайния резултат...ще пиша за ефекта...Дефакто съм приложил съвета на vasikata...

Прикачен файл

boile2r.jpg

Тема "Изолиране на бойлер - резултат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: