Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
mitakata - специалист
Понеже е късно, прилагам само картинката, утре ще обясня подробно.


Изображение

Taka изглежда сега:

Изображение

Измерването отговаря на въпроса колко харчи бойлер в стендбай - при околна 18 градуса и зададена 60 градуса загубите са 2кВтч дневно
Последна промяна от mitakata на ср ное 14, 2012 11:01 am, променено общо 1 път.
v_tan - специалист
бойлера върху металната обшивка ли го изолира допълнително, или по друг начин?
Браво, страхотна идея.

моят бойлер е същия и възнамерявам да го опаковам по описания начин, само първо ще помисля за някаква декорация, за да изглежда по-интересно...
fox_vt - майстор
Ммм така е загубите при обемния са от стендбай режима като колкото е по стар бойлера толкос по зле,затова проточния има толкова голяма икономия на ток.А имаше една друга изолация за под ламинат черна такава мн добра дали с нея няма да е по добре ама е по скъпа.
рулом - специалист
загубите от неизолиран тръбен път и дълги трасета са огромни
а и един термостатичен смесителен вентил на самия бойлер, ще реализира и още по-голяма икономия
mitakata - специалист
Загубите от неизолирани и дълги трасета... не ми се говори. За да ползвам минимално количество топла вода трябва да източа 3 литра в банята и 2 литра в кухнята, затова си мия ръцете със студена. Но инсталацията ми е стара и не ми се разбиват стени.
Добра статия. Може ли да попитам от къде взе данните от измерването на пада на температурата? И някой знае ли, модел бойлер, който фабрично да има много добра изолация. Търся да си купя енергоспестяващ и попаднах на темата.
apis1964 - специалист
Последна промяна от apis1964 на пет ное 16, 2012 7:01 pm, променено общо 1 път.
apis1964 - специалист
apis1964 написа:
Виж този
http://eldominvest.com/bg/product/221.html
Имам такъв ,само че със стария дисплей тогава се казваше Дипломат Океан.
Не съм имал никакъв проблем до сега и съм доволен,стои постоянно включен вече 4 години.
vladtod - специалист
6 см микропореста гума за климатици и мн.други Изображение температурата м/у метала и гумата е около 30* което показва колко "добре" е изолиран бойлера. Двата ми бойлера са изолирани така, но не са в банята :yawinkle: а на тераса и на таван.

Тема "Изолиране на бойлер - резултат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: