Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
x1pokrat - специалист
Този е 150 литров на Елдом. Ползвам го за слънчевата инсталация. Преди да го изолирам зимата губех по 10 градуса на вечер. Бойлерът е монтиран в подпокривното. Не съм гонил визия. Резултатът е загуба 1 до 2 градуса в зависимост от това ,колко -гр. е станало навън. 10см. минерална вата, малко ленти и доста кихане(покрай монтажа на ватата).
Прикачен файл:
Izolacia.jpg
Чаро - Акълия
Ше си мерим изолациите! :lol:
Не се заблуждавайте с 5-10см изолация, ако бойлера не се вижда!
Бойлер 100л и буфер 1000л.
На тавана са и ме боли... за външния вид. Към този момент. Предстои им реорганизация.
Бойлера е с около 40см (мека вата), буфера с от 40 до 60см комбинация от мека, фасадна и фибран...

Прикачен файл

S5030481.JPG

Прикачен файл

Бойлер.png
fox_vt - майстор
Йес беее :prayer: тва му се вика стабилна изолация :-D
bulhomes2 - майстор
Йеее Чаро, доживях да го видя. Имам спомени, че казваше, че въпреки 30 см вата (беше тогава) буфера пак греел. Пак ли е така?
Чаро - Акълия
Грее, ватата на от около 5см навътре си е с температурата на буфера...
Не съм правил никакви измервания- мина ми мерака :)
А за бойлера май съм писал. Монтирал съм го на приспособена стойка от винкели, анкерирана за пода. Бойлера е фабричен, за стена, с кожух и изолация, не я знам каква е. Стойката и бойлера са заедно под изолацията. Термостата е на максимална температура, а стойката се нагрява толкова, че едва си държиш ръката !
bulhomes2 - майстор
Би му мамата и изолация. Че аз за моя буфер съм оставил място за 20 см (няма повече място) и тайно се надявах да си стигнал до по-добро решение. А те работите отиват хептен на ....
petkomz - специалист
mitakata написа:
Понеже е късно, прилагам само картинката, утре ще обясня подробно
Гледам контролера си го забучил в долния капак на бойлера, директно ли включва нагревателя или ползваш контактор?
п.с. От къде ако не е тайна го докопа тоя контролер- много скъп излиза У Гуглето! Дай един и на мен ако имаш повече! :)
mitakata - специалист
Контролера влиза точно в дупката на бившия аноден тестер, датчика му е заврян в тръбата на бившия термостат (който изпусна налягането и ме спаси термичната защита).

Контролера беше монтиран там, където и обикновен стаен термостат би вършил работа, и я върши вече 5 години:) и през контакторче за 25А управлява нагревателя по on/off закон с 3 градуса хистерезис. Сега проверих колко струва и ме боли сърцето за какво го използвам.

Гледам изолациите на колегите и мога само да Ви кажа: Браво!
sreshtu - специалист
Моя бойлер е (буферен съд с ел. нагревател и серпентина) 150л. φ36 на 150см. Намира се в апартамента в помещение изградено за пералнята и бойлера от тухли. Бойлера ще е опакован с 5см. вата с алуминиево фолио и затворен зад стена от ПДЧ. Като ви гледам изолацията която сте правили направо се плаша че моята ще е ... крайно не достатъчна. Надявам се температурата която губя за 24ч. да не е повече от 10% без консумация на топла вода.
VLADO66 - майстор
sreshtu написа:
Моя бойлер е (буферен съд с ел. нагревател и серпентина) 150л. φ36 на 150см. Намира се в апартамента в помещение изградено за пералнята и бойлера от тухли. Бойлера ще е опакован с 5см. вата с алуминиево фолио и затворен зад стена от ПДЧ. Като ви гледам изолацията която сте правили направо се плаша че моята ще е ... крайно не достатъчна. Надявам се температурата която губя за 24ч. да не е повече от 10% без консумация на топла вода.
Завий го с дунапрен 10см.и му уший един чохъл.

Тема "Изолиране на бойлер - резултат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: