Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
jj77 - специалист
здравейте
Моля за идеи как да затворя този отвор с неправилна форма. Искам да сложа врата с цел шумоизолиране, но съм ограничен от височината на най-ниската точка (188 см). А и не знам дали някой прави врати с неправилна форма.
Другият ми въпрос е от какво да изградя основа за касата на вратата:итонг, дърво.... Скосяването е таван, сачак, т.е. няма да има никаква тежест която да носи вратата.

Предварително благодаря.

Прикачен файл

IMG-20130224-00185.jpg
VLADO66 - майстор
Преди доста време поръчвах такава скосена врата.Не мога да разбера този зъб не може ли да се махне и ако не може защо не го изправиш.я с ГК я с газобетон.От тръбите нагоре лепиш по касата петица газобетон-и без това вратата е широка.
jj77 - специалист
И аз така мисля да направя каса от газобетон.
В горната (скосената) част трябва ли да оформя каса?

А спомняш ли си къде си я поръчвал тази скосена врата, защото нищо не намерих в гугъл.
tarlyo - специалист
Ако зъба в лявата част може да се елиминира, не е проблем да се направи от АЛ дограма. И пантите трябва да са в по-високата част, иначе при отваряне той ще опира в покрива/сачака.
torbalan - Дървен философ
Кат гледам 90 см. врата си влиза нормално в отвора...

Другото дори няма нужда да се зида, а като се лепи вратата се слагат парчета фибран да попълнят... От двете страни на фибрана се пръска пяна... Става достатъчно здраво.

188 е малко ниско за врата, но не е болка за умиране, освен ако вътре не живее отбор баскетболисти :)
rockwall - майстор
врата с крило 190 х 90 см не ви ли устройва, че ще се занимавате с нестандартни форми

по принцип ПВЦ или алуминиеви могат да се направят
jj77 - специалист
Как може да се приключи тема? Или премахне?

Тема "идеи за врата с нестандартна форма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: