• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
kolev_k - специалист
Здравейте Хора!Имам си една любима стъклена съдинка(доста е стара и екзотична)а нова такава не намирам.Та въпросната съдинка си има една пукнатинка около 2см.Не пропуска но ме дразни.Има ли някакви любителски лепила/пълнежи прозрачни за такива работи.Само не ме пращайтете на сервиз за автостъкла,че ще ми се смеят.
ozaki - напреднал
Значи колега трябва да отидеш там където лепят автостъкла :lol: :lol: :lol: ...майтап бе ,но според мен това ,което искаш няма как да стане поне в домашни условия,доколкото разбирам имаш някакъв съд с пукнатина от която не пропуска,но наличието на тази пукнатина те дразни ,но според мен с каквото да я намажеш тя все ще личи,дори и повече ще бие на очи.
ПП: сега видях ,че си ми градски :)
Колега, това е изпробвано и резултата е много добър(зависи и от стъклото все пак)
Първо измийте добре стъклото отвън и отвътре с вода и сапун. След това и с препарат за почистване на прозорци и вестник. Така ще премахнете всички омаслявания и нечистотии от стъклото.В малка купичка смесете половин чаша вода с една супена лъжица сол. Добавете една чаена лъжица спрей за убиване на насекоми и една супена лъжица спирт.С помощта на мека дунапренена четка (или гъба за миене) положете един слой от сместа по пукнатината. Изчакайте да изсъхне и положете втори. Повторете още няколко пъти и изчакайте около 2 ч.
Ако има остатъци от пукнатината, положете още няколко слоя, докато тя изчезне напълно.
bulhomes2 - майстор
Хм. Записвам се в темата за да го пробвам някога.
ilian ivanov - специалист
bozhinov73 написа:
Колега, това е изпробвано и резултата е много добър(зависи и от стъклото все пак)
Първо измийте добре стъклото отвън и отвътре с вода и сапун. След това и с препарат за почистване на прозорци и вестник. Така ще премахнете всички омаслявания и нечистотии от стъклото.В малка купичка смесете половин чаша вода с една супена лъжица сол. Добавете една чаена лъжица спрей за убиване на насекоми и една супена лъжица спирт.С помощта на мека дунапренена четка (или гъба за миене) положете един слой от сместа по пукнатината. Изчакайте да изсъхне и положете втори. Повторете още няколко пъти и изчакайте около 2 ч.
Ако има остатъци от пукнатината, положете още няколко слоя, докато тя изчезне напълно.

Това пък за какво е и как се пълни лъжица с този спрей :)
nikolson - майстор
И аз не вдянах за спрея!
Просто по-внимателно пръскаш със спрея в лъжицата и готово. Метода е пробван е и на автостъкла с много добри резултати.
vavel - напреднал
Някой пробва ли за пукнатина на автостъкло?
riki888 - специалист
Честно казано много не ми се връзва.
Водата ще се изпари като се изсуши съдинката.
Спиртът - също.
Солта ще се разтвори при първото измиване на чещмата.
Остава спреят за насекоми да действа като свързващ елемент.
Ако реша да пробвам какъв спрей да си взема.
А пък за автостъкла сигурно трябва някакъв свързващ елемент който осигурява освен всичко друго и
- еластичност на стъклото
- температурна устойчивост, да кажем от -20 до +60 градуса (мерил съм в колата си през лятото +60 градуса на слънце)
- температурен коефициент на разширение приблизително равен на този на стъклото
- не трябва да се измива от силната струя по автомивките.
На всичко отгоре автостъклата са мисля че трислойни - зависи пукнатината дали е стигнала и до последния слой или е само драскотина.
novgradski - специалист
Пробвайте,но това повече ми прилича на "рецептата: в една чаша с изтръгнат косъм ,всяка сутрин сменяш водата в продължение на 40 дни и ...става на змийче..."..и аз греша по някога (някой може да каже и винаги).
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на пукнатина в стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: