Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
dundurma - специалист
КРАСОТА..................само вратните ПРИЖОЛИ и БАХУРА,ЩЕ СПАСЯТ СВЕТА :prayer: :prayer: :prayer: .моето не е красиво,но е с капак и опушва всякъв МАТРЯЛ
vanyata - напреднал
Супер е, малко петелът ми идва в повечко, но това си е мой проблем :-D
За момента не съм слагал метална тава, но иначе обмислях този вариант, тъй като ако се направи както трябва в нея може да бъде предвидена долна камера с отвори за въздух, с цел по - добро регулиране на въздуха при горенето на жарта или въглищата в горната й част. Засега паля дървата и въглищата директно върху плочата. След като добият вида на жар за печене поставям метална скара, която един познат ми направи чрез заварки на арматурно желязо. Височината на печене не може да се регулира в моя случай. На самата скара просто заварих 4 крачета. Така скарата е на височина от 8,5 см. от повърхността на долната плоча. Съответно на по малка височина от разгорялата се жар. Тази височина я напаснах по усмотрение и смятам, че е оптимална. Естествено всеки сам да си прецени. В процеса на изграждане на твоето барбекю може да предвидиш 2 или дори 3 канала в стените, за да можеш евентуално да сваляш или повдигаш скара без такива фиксирани крачета като моята.
Отделно като правиш комина трябва да прецениш колко коминни тела ще ползваш - сиреч колко висок ще го направиш. Ако е до постройка на завет - трябва да е по - висок, за да създава тяга. Ако е на напълно открито място може да е не е толкова висок. Ще прикача снимка, на която се вижда скарата ми.

Прикачен файл

BBQ - grill.jpg
Stefan_62 - майстор
Благодаря за отговора, за металната тава от долу м/у плочата и жарта имах впредвид когато се пече мръвката сока да капе в нея, а не директно върху плочата. Колкото до нивата съм решил да поставя хромникелова ламарина захваната м/у тухлите или да използвам каналите на самите тухли /имам едни от акумулираша печка които са с канали където беше поставен реотана/, но това ще го решавам в процеса на строене. Да се затопли времео и мисля да започвам. Съответно ще има и снимки, само се чудя какво "животно" :lol: да си поръчам от Троян за от горе, все още им разглеждам каталога и мисля :? . Благодаря ти още веднъж. :drinkers:
Ами в такъв случай ти пожелавам успех в начинанието и - да - в процеса на направата може много неща да се решат или праменят - според зависи. Щом се стопли започвай, за да може по-дълго време да печеш разни неща през идващото лято :)
batence81 - специалист
Колега браво за барбекюто, аз направих същото, но ми дими и навън през пеща, ако при тебе не е така, моля сподели как си го постигнал, виж темата ми: viewtopic.php?f=21&t=43178
Pgv64 - специалист
Абе честно казано , като сложиш труда (обикновенно го забравяме) и загубеното време и виждаш, че не е голяма разликата в цената на купено и самоделно!Тук , удоволствието от направеното с собствените ти ръце е нещото, което е безценно!Важното е човек да се радва на плодовете на труда и умението си!Пък и когато запалиш това нещо и метнеш мръвчока и го полееш с винцеее ... ееей страахотно чувство!Ето и моето което сътворих през 2000г. и посудата към барбекюто!

Прикачен файл

Снимка0331.jpg
Снимка0331.jpg (109.9 KиБ) Видяна 48174 пъти

Прикачен файл

Снимка0191a.jpg
Снимка0191a.jpg (113.92 KиБ) Видяна 48174 пъти

Прикачен файл

Снимка0095.jpg
Снимка0095.jpg (81.29 KиБ) Видяна 48174 пъти
До колегата Pgv64. Бравос! Много табиетлийско барбекю!
batence81 написа:
Колега браво за барбекюто, аз направих същото, но ми дими и навън през пеща, ако при тебе не е така, моля сподели как си го постигнал, виж темата ми: viewtopic.php?f=21&t=43178
Видях темата. В общи линии има доста отговори от други колеги, които не се различават и от моя. Важно е отвора на комина и предния отвор да са в правилно съотношение, както и височината на комина. При мен дим започва да излиза понякога отпред, но само когато духа вятър, тъй като самото барбекю е построено на такова място между две сгради, че при ветровито време се получава силно въздушно течение, което минава през гърба ти докато си седиш и през барбекюто - но така или иначе не разполагах с друго място в двора. При тихо време проблеми нямам.

Тема "ГРАДИНСКО БАРБЕКЮ - финансово икономичен вариант" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: