Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ЗДравейте, и аз имах този проблем. В началото бях сложил една отрязана туба да събира водата. После сложих една шлауха, която заустих в канализационната тръба.
Junak - майстор
Не разбрах, въпрос ли имаш, или просто искаш да се похвалиш с бойлера
nikolson - майстор
dimbodi написа:
ЗДравейте, и аз имах този проблем. В началото бях сложил една отрязана туба да събира водата. После сложих една шлауха, която заустих в канализационната тръба.
А можеш да стегнеш клапана с ПВЦ лента/изолирбанд, щом не ти се сменя... ](*,)
swissmad - специалист
Ами то е нормално да прокапе при вдигане на температурата в бойлера ,ама ако капе постоянно е за смяна.
mir4oto - специалист
А ако много капе, когато нагрява а през останалото време, не? Защото моя случай е точно такъв.
ivanovbg - майстор
Можеш за проба да го спреш и да източиш от него няколко литра вода, така че през топлата да смукне въздух в него. Ако ли не скъси с около 1-2сантиметра тръбата на топлата вода дето е вътре в бойлера. Не остава никакъв въздух отгоре, а водата не се свива и за това капе през цялото време докато грее.
mir4oto - специалист
ivanovbg написа:
Можеш за проба да го спреш и да източиш от него няколко литра вода, така че през топлата да смукне въздух в него. Ако ли не скъси с около 1-2сантиметра тръбата на топлата вода дето е вътре в бойлера. Не остава никакъв въздух отгоре, а водата не се свива и за това капе през цялото време докато грее.
Само не разбрах, какво ще постигна с този експеримент, как по-точно да скъся тръбата на топлата вода и какво ще постигна ако го направя, какво общо има въздуха отгоре, и как се свива въздуха, докато температурата в бойлера се покачва???
ivanovbg - майстор
Ми елементарно. Сега ще ти обясня нагледно:
Прикачен файл:
untitled.JPG
untitled.JPG (9.43 KиБ) Видяна 7996 пъти
Въздуха който остава отгоре служи за демпфер и така не се превишава налягането. Водата има температурно разширение бета:
10-20 градуса =1,5
20-40=3,02
40-60=4,58
60-80=5,87

Та виждаш че обема и нараства със всеки градус. По просто си го представи в куб см., че иначе ще стане сложно от сметките. Та да речем че ако имаш 80 литра и ги загряваш от 20 до 40 градуса обема ще се увеличи с 3кубични см. Ако няма въздух в бойлера тези 3 куб. см. изкапват от пароизпускателя.

Сега виж как съм ти нарисувал въздуха отгоре. Да речем че при 5 бара налягане отгоре остават 100куб. см. сгъстен въздух. Та дали ще са 100 или 97 мислиш ли че ще се качи много налягането за да капе?

Затова и в бутилките за газ не се пълнят догоре с течна фаза. Понеже нямат пароизпускател се пръскат както наскоро казаха по новините за китайския ресторант.

С течение на времето въздуха се разтваря във водата - като газирана вода става и с всяко пускане на бойлера той намалява до степен че съвсем изчезва. Е тогава се получава проблема с постоянно капещия вентил.

Когато го сменяш източваш малко от водата - влиза въздух и новия не капе. Та затова ти казах да източиш малко от студения край на бойлера като си отворил топлия кран - да си лапне порцията въздух.

Понякога вътрешната тръба за топла вода в следствие на налягането се качва почти догоре. Сега им слагат едни пластмаси и с времето се охлабват - еми просто не остава място за въздуха и няма ефект от смяната на пароизпускателя.

Схвана ли сега защо мисля че това ще ти помогне?

:partyman:
alsted - майстор
Няколко, струва ми се, важни уточнения:
ivanovbg написа:
... Та дали ще са 100 или 97 мислиш ли че ще се качи много налягането за да капе?
Т.е. въздуха подлежи на свиване за разлика от водата. Или увеличавайки обема си при загряването, водата заема част от пространството на въздушния мехур, вместо да изкапе през предпазния клапан.
ivanovbg написа:
... изкапват от пароизпускателя.
Струва ми се важно да се уточни: предпазния клапан (монтиран пред входа на студената вода). За да е пароизпускател ще рече да е на изхода на топлата, поне на мен така ми звучи :? , а това е абсолютно неправилно!
ivanovbg написа:
... да източиш малко от студения край на бойлера като си отворил топлия кран - да си лапне порцията въздух.
Т.е. първо спираш притока на студена вода към бойлера от крана, отваряш кой-да е кран "топла вода". За кратко време ще потече топла вода до спадане на налягането. След това разхлабваш меката връзка към студения вход на бойлера - от нея да изтече примерно литър-два. Това е.
Извинявам се ако някой сечувства засегнат, но ми се струва, че "техническото виждане" на питащия предполага тези уточнения.
mir4oto - специалист
Някой друг може ли да ми обясни теорията на ivanovbg, че хептен се обърках честно казано изобщо не схващам каква е идеята й.

Тема "Капе от клапан на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: