Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
fox_vt - майстор
10 см :lol: :lol: говоря ти за 20 см и нагоре че чак се налага да се въртят на люлката.Ама карай добра ти е машинката аз все ме мързи да направим с бащата един конус че аман с брадвата.
joro123 - помощник
Това с 10те сантиметра е само за сравнение, иначе тая машина реже до 20 сантиметрови без въртене на люлката, с такава лекота и толкоз бързо че винаги като я ползвам и се кефя .А за конуса- моя е от тук http://prodavalnik.com/promotsiya-konus ... -i17402645 .Дано не се смята за реклама, нямам нищо общо с човека-той е от Хисаря, а аз от Смолян,а по моя край стругарите сериозно дублират цените на човека . Просто съм доволен клиент :prayer: -обаждам се,разбираме се за размер и фи на оста и на следващия ден конуса при мен по куриер.Размера зависи от това какви дърва гориш-фи 60 е малко за иглолисни дърва, за останалите е перфект. Иглолисните с фи 60(моя е такъв) ги пука, но винаги оставя по някоя жилка което дразни.Ако знаех тая подробност щях да взема следващия размер 80-90 мм но вече е късно.Както и да е пак спестява много зор и пот.А брадва не съм пипал откак я събрах машината -даже подпалките за скарата ги цепя на конуса :-D .
Последна промяна от joro123 на чет яну 09, 2014 9:53 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Аз няма да правя такава машина,не ми е нужна,но само искам да подскажа ,че в клип за такава машина ,за да не се завърта дървото ,под конуса е застопорен клин на основата,който влиза в процепа на дървото когато конуса почва да го цепи,може би на един-два см е след върха на конуса.Ако го намеря ,ще кача линка тук.
stiv1961 - майстор
shotik написа:
Аз няма да правя такава машина,не ми е нужна,но само искам да подскажа ,че в клип за такава машина ,за да не се завърта дървото ,под конуса е застопорен клин на основата,който влиза в процепа на дървото когато конуса почва да го цепи,може би на един-два см е след върха на конуса.Ако го намеря ,ще кача линка тук.
На joro123 машинката има такъв клин, клкни на снимката и ще го забележиш. Ама той ще го каже де :)
shotik - майстор
Ако не ми беше подсказал,наистина нямаше да знам,сега и на мен ми се струва ,че има нещо ,но както предлагаш ,нека Жоро да напише или покаже снимка ,на която ясно да личи клина.
bulhomes2 - майстор
joro123 написа:
...Дано не се смята за реклама, ...обаждам се,разбираме се за размер и фи на оста и на следващия ден конуса при мен по куриер...
Жоро, ш ма прощаваш, ама има нещо гнило в Дания?!? За 3-4 часа след обаждането - да ти го остърже по размерите, да го термообработи и да ти го прати... След закалката имаш няколкочасово задължително отвръщане. Коги го истърга, коги закали, коги отвърна, па да изстине с пещта, че и до 6ч да го прати... Да ти каа, че тука немаме много вера на ора, таман начънале у форума. Не, че нещо, ама баш такива рекламне така са фръгат из началото.
MamaMy - майстор
Веско, най-вероятно има готови и само му остъргва отвора за оста на мотора. :roll:
bulhomes2 - майстор
Може. Ама ако е калил само повърхностно конуса. Много по-рядко се намира работещо ТВЧ за това, от колкото пещ за обемна закалка на целия детайл. Бе не е невъзможно, но бая рекламно ми се видя съобщението.
joro123 - помощник
Може да и да съм начинаещ в драскането по форуми,оти гледам само да се образовам.Сега искам да помогна на човека да си направи машина в духа на форума, а още малко и ме изкараха рекламно лице на конуси :-D :axe: . Щото от струговане не разбирам от закалка още по малко, ама на единия ден го поръчах на другия ден си го взех от офиса на куриера.Боядисан в черно с лъскащ отвор за оста, та явно пробивано след боята . Монтирам и почвам да цепя а като падна боята горе долу 5см от върха стои кат опушен(а ся форумните разбирачи да се изкажат закалено ли е или термообработено)А и по моя край ми искат двоино пари за същото желязо,че и матряла от мене ама той стругаря да кажел от де да си купя стомана некаква специална,че и 5 деня чакане- "оти мноо поръчки и трява ред".Още малко и бира и мадама ще иска. Как да е дреме ми и за стругари и за реклами!!! Та на въпроса за клина под конуса, да има клин и при мене е прав а като се разгледах те хората и това са го измислили как да е:http://www.youtube.com/watch?v=rzfWDR0EkYw Тук е с наклон към върха на конуса та тези дни като остане време ще правя и моя така.Като гледам машината правена професинално та тия може да са го замислили по добре от мене, а нищо не ми пречи да пробвам.И още нещо плочата под конуса при мене е подвижна на 2 панти с опора отдолу с болтове за компактност и лесен демонтаж на конуса.Дебелината на плочата е сантиметър, а на клина е 5 мм.
Последна промяна от joro123 на пон яну 13, 2014 7:00 pm, променено общо 1 път.
fox_vt - майстор
То и толкова трябва да се кали не повече от 5см назад вече почти няма голямо усилие то дървото вече е тръгнало.Той човека щом продава конуси е ясно че има на склад така че не е невероятно да го прати още същия ден при поръчка.

Тема "Циркуляр и конус за цепене на дърва 2 в 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: