Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
бай Миле - специалист
Здравейте, колеги! Някой от вас да е правил такова нещо? :)

Прикачен файл

cirkulqr 2.jpg

Прикачен файл

cirkulqr.jpg
stiv1961 - майстор
Не знам дали ще стане, оборотите на конуса не трябва да са много високи.
nikolson - майстор
Това ми изглежда като средство за самоубийство/осакатяване!
fox_vt - майстор
Като гледам съотношението на шайбите на циркуляра е 1/1 значи мотора ще е 3000+ оборота освен ако не е монофазен.После на око съотношението към конуса е поне 5/1 което ще дойде 600 оборота на конуса което е твърде много.Не че не може да стане но трябва малко промяна на конструкцията и правилна скорост и на двете машини.Минус е това че и двете ще се въртят когато ползваш едната.Айде диска можеш да го махнеш но като ползваш циркуляра едно дърво да падне долу :shock:
бай Миле - специалист
fox_vt съгласен съм с теб, и точно за това мисля частта с конуса да я направя бързо и лесно да се разглобява от циркуляра. И без това ще имаме сезонност при ползването на машините - циркуляра се ползва предимно лятото и се вади навън. Съответно пък конуса за цепене ще се използва предимно зимата. Така че, би могло с 3-4 болта и гайки да се направи "конусната" част от машината да се разглобява. Утре като изтрезнея ще се постарая да направя едно "образователно" видео как мисля да стане това :)
ferrari4456 - специалист
Виж това дали ще ти хареса, като идея.Видях го на една борса и ми хареса.
viewtopic.php?f=18&t=43820
бай Миле - специалист
https://vimeo.com/83178165 Най-после изтрезнях и направих видео на това което мисля да правя :)
fox_vt - майстор
Става и така но да не забравиш да добавиш обтягащ механизъм.Също разстоянието на конуса до плота да е не повече от 5-6 см и да има пластина под конуса предпазваща от подпъхване на дърво отдолу.Също не е лошо да си направиш управлението със реверс.
angelfilev - специалист
fox_vt написа:
Става и така но да не забравиш да добавиш обтягащ механизъм.Също разстоянието на конуса до плота да е не повече от 5-6 см и да има пластина под конуса предпазваща от подпъхване на дърво отдолу.Също не е лошо да си направиш управлението със реверс.
Не става! Двете машини на едно място са несъвместими. Схемата логически е сгрешена. Циркуляра може да реже клечки и дървета 10-15 см за които не е нужен конус и обратно на конуса не му е нужен циркуляр.
В името на спестяване на един мотор и малко желязо не си струва целия следващ мастраф.
fox_vt - майстор
Доста категорично изказване :) Човека каза че лятото ще си ползва циркуляра зимата конуса,какво му е нередното.Двете машини ще си работят самостоятелно.На село от 20 години ползваме мотора от фуражомелката за циркуляра и като гледам най малко още толкова ще го ползваме.Това тук е обединяване на много функции във една машина-като се почне от кухненския робот който има много приложения,и се стигне до мултифункционалните селскостопански машини към които се прикача различен инвентар.

Тема "Циркуляр и конус за цепене на дърва 2 в 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: