Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
StanZ - специалист
С Ytong ще ти е трудно да го дялкаш и оформиш. Ще е стъпило на земята, което ще ти отвори още грижи със земната влага. Предлагам ти да си направиш основата от блок стиропор (не съм го правил, но според мен е по добрия вариант за твоя случай) ако можеш да намериш. Режеш, дялаш и т.н. докато го оформиш грубо като парче скала по твой вкус. Ако имш проблем с въображението използвай снимка ... примерно:

Изображение
Може да излееш бетон върху който да поставиш "скалата". След това покриваш макета с рабица. С помоща на рабицата можеш да дооформиш външния контур, да акцентираш на някои ръбове които после да оформиш лесно и разбира се да наблегнеш на релефа. Монтираш трайно макета на избраното място окончателно. Може и директно върху земята или пясък, декоративна фракция или подложка от бетон както предложих. След като вече макета е захванат здраво към земята и "облечен с рабица грундирай ... с пистолет по възможност. На следващия ден можеш да започнеш да обличаш с някаква циментова смес. Ако търсиш по дълбок релеф нанеси материала на няколко ръце. Следва щамповане, дялкане и т.н. според окото и ръката до постигане за желаните форми и финален ефект. Оцветяване: в никакъв случай не ползвай пистолет ... няма да боядисваш фасада или ограда. Четки за рисуване, парцалчета и гъби ще накарат скалата да изглежда по достоверно. И накрая лака може и с пистолет.

Ако "издялаш" нещо цъкни няколко снимки да се порадваме :)
kolonal - специалист
Благодаря. Въображение имам бол, ама двете леяи ръце са ми проблем, но ще пробвам.
cakev79 - специалист
На мен лично ми допада,дори може да крада идея.
klomo - специалист
Респект ! Помислих я за автентична. :)
trevolqka - напреднал
Добре се е получило =D>

Тема "Чисто нова, ама много стара чешма!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: