• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте Господа!
Реших да споделя, т. е. да се похваля /не знам дали е за хвалене/, като кача снимки на шаблон за дибли, минификс, шведска сглобка, рафтоносачи и др. приложения.Шаблона е направен от мене.

Прикачен файл

IMAG0656.jpg

Прикачен файл

IMAG0655.jpg

Прикачен файл

IMAG0658.jpg

Прикачен файл

IMAG0660.jpg
ZEDYCUS - майстор
Браво =D>
Сега ако дадеш размери и нещо като чертеж , за да не откриваме топлата вода и да го прекопираме по лесно, ще черпя една виртуална бира. :-D
В тая връзка попаднах преди седмица на подобно на твоето в Украйна.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XzI9u_grqVY[/youtube]
И цената я намерих в украински гривни -870гр=130лв. проблема ще е доставката, трябва да изчакаме да влезе в Евросъюза да не плащаме мито. http://cad-proekt.uaprom.net/p14656372- ... lenie.html
Ето и чертеж с размери и неточностите при изработката (не сме идеални).Размерите се отклоняват от някой общо приети стандарти, за да се вместят всички отвори,но основните изисквания са спазени.

Прикачен файл

IMAG1224.jpg
ZEDYCUS - майстор
Мерси. Черпя обещаната бира. :partyman:
king82 - специалист
Чудесен шаблон. Може ли да кажеш с две думи кой отвор за какво е, щифт има някакъв. Втулки от какъв материал са?
Втулките и щифта са направени от болтове с по-висока твърдост. Ако разделим шаблона на две части – малка част и голяма част, на малката част има три отвора, които са за дибли, минификс и шведска сглобка. На голямата част от шаблона първите пет отвора са за дибли (може да се използват и за други неща). На следващия ред двата големи отвори са за шведска сглобка и минификс, а малките отвори са за рафтоносачи. Следващият ред са пак за рафтоносачи. Щифтът е за рафтоносачите (малко по-нагоре бях написал, че се отклонявам от някои общоприети размери, но важните размери съм ги спазил). Дано съм бил изчерпателен.
petarsg - помощник
Шаблона много ми хареса но понеже съм още начинаещ може ли да обясните как се използва при по-дълги детайли?
petarsg - помощник
Малката страна 18 mm ли е широка?
petarsg написа:
Малката страна 18 mm ли е широка?
Да, шаблона е правен за плоскости с дебелина 18 мм.
cvetomir_77 - специалист
Някой да знае от къде в България може да се закупи такъв шаблон на поносима цена? Изображение
  • 1
  • 2

Тема "шаблон за дибли, минификс, шведска сглобка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: