Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ivanpetrov - специалист
Здравейте,има вариант да взема не малко количество:
-дървени стърготини от циркуляр;
-дървени стърготини от абрихт;
-дървени трупчета 4,0/4,5 около 20-25 см. дължина;
-МДФ 6мм. с ширина 20-30 см;

Някой да има идея за какво може да се използват?

От стърготините ми идва на идея да се правят пилети за печките на твърди гориво ,ама само до там.

Благодаря предварително
stiv1961 - майстор
Ако стърготините от циркуляр и абрихт са дъбови искам един чувал за пушилнята :)
ivanpetrov - специалист
Чам,най-евтиното.
stiv1961 - майстор
ivanpetrov написа:
Чам,най-евтиното.
:sad:
Илчо Илиев - майстор
ivanpetrov, ако има къде да ти направят пелети, добре, но в противен случай пак може да изгориш тези отпадъци в малко по-специална печка, пригодена да гори пилки/талаш...
За чуканчетата, тях може да ги гориш или като разпалки, или само тях, но за втория вариант печката трябва да е с тухли :lol:
Аз доста години се топля с пилки докато не е много студено,а след това сменям печките и горя дърва..
Преди няколко год. бях успял да взема чуканчета ,е бяха бук,а след това салкъм,но печката замина за 2-3 мес....бях и махнал тухлите, да събира повечко..
ivanpetrov - специалист
Моята идея беше да си купя машина за пелети и аз да си ги правя и продавам.А, иначе стърготините пак ще давам пари за тях но предполагам ще са по-нормалн цени.
Това имах предвид като идея.Но все пак благодаря на отзовалите се.
Е , ако има и други варианти са добре дошли.
Илчо Илиев - майстор
Ами при така зададен въпрос, такъв отговор.....
Обясни какво искаш да направиш,че да може някой да ти даде правилния съвет...
Идеята за пелети не е лоша, стига да имаш излишни едни 3-4-5 х лв, зависи какъв обем м'атрял можеш да вземаш...
За чуканчетата има дробилки,но там не знам какви са цените,но щом искаш да влизаш в този бизнес, може да ги цепиш и пакетираш за подпалки...
Идеи много, стига да намериш и пазар.
докера - специалист
Има една мааалка , но съществена подробност :wink: Чама при горене отделя такива сажди /заради смолите в него/ , че очаквай да те издирват с НЕчамови сапове потенциалните клиенти след време , задето си им продал тези пелети :wink: Само за месец горене на такъв материал кюнците се задръстват яко , а и почистването им е .... :axe:
ivanpetrov - специалист
докера написа:
Има една мааалка , но съществена подробност :wink: Чама при горене отделя такива сажди /заради смолите в него/ , че очаквай да те издирват с НЕчамови сапове потенциалните клиенти след време , задето си им продал тези пелети :wink: Само за месец горене на такъв материал кюнците се задръстват яко , а и почистването им е .... :axe:
Благодаря за съвета.Но така или иначе и материала секна нещо. :prost:
zdraveca - специалист
Познат дълги години се топлеше на стърготините от квартала които всички му подаряваха като ненужни. В печка тип чудо слагаше една ПВЦ тръба, след това пълнеше стърготините, като ги претъпкваше около тръбата, когато тръгнеше да я пали, вадеше тръбата пръскаше малко масло използвано от коли или нафта в дупката и палеше. Държеше му около 8-10 часа с едно зареждане. Може да е имало и някоя друга подробност, но не се сещам. Трябва да си имаш и хубави клапи за реглаж на въздуха.

Тема "Дървени стърготини, дървен материал изрезки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: