Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
nikolovvd - майстор
От ЗУТ (Закон за устройство на територията) е въпросният цитат.
Иначе най-простият подход е да си запишеш час за среща или писменно да се отправи питане до главния архитект на общината.
nakatasan - специалист
nikolovvd написа:
... Иначе най-простият подход е да си запишеш час за среща или писменно да се отправи питане до главния архитект на общината.
А дали ще мога да го хвана на къс пас? Забелязал съм, че на такива и подобни длъжности все едни заети... Може да греша.
nikolovvd - майстор
Общината има приемна, в която можеш да депозираш питането си.
Ако не те притеснява можеш да минеш и да питаш как да постъпиш. Служителките ще ти съдействат. Можеш и с адвокат да се срещнеш, но това няма да е безплатно.
Можеш и на артист да се направиш, за да те пуснат до "Незаконно строителство", където най-добре знаят ЗУТ, включително и вратичките в закона. Това са хората, които ще ти дойдат на проверка, ако има някаква жалба от съседи и ще ти напишат констативния протокол и акта, ако открият нещо нередно. :roll:
R.A.D.A - специалист
nikolovvd написа:
Общината има приемна, в която можеш да депозираш питането си.
Ако не те притеснява можеш да минеш и да питаш как да постъпиш. Служителките ще ти съдействат. Можеш и с адвокат да се срещнеш, но това няма да е безплатно.
Можеш и на артист да се направиш, за да те пуснат до "Незаконно строителство", където най-добре знаят ЗУТ, включително и вратичките в закона. Това са хората, които ще ти дойдат на проверка, ако има някаква жалба от съседи и ще ти напишат констативния протокол и акта, ако открият нещо нередно. :roll:
Още нищо не съм направила, освен , че си купихме голямо гребло за сняг :goodman: :partyman: :supz:
Лятото ходих до общината, но ми казаха , че отговориха , че главния архитект на Лозенец е в отпуск да отида като се върне , но не знаят кога ще е това- това след няколко неуспешни опита да се свържа и да попитам по телефона ....
Твоята идейка е много добра- трябва да се пита директно този , който глобява, а не който разрешава- четох в някакъв форум, че един от потребителите си е извадил и разрешение от общината и от съседите съгласие и пак се появил нов съсед , който решил , че изграденото е добър повод да се заяде с някого - писал жалба и от общината "размислили " и си променили мнението ....
Така , че има ли човек "луди съседи" и разрешение от Европейската общност не го спасява от поговорката "може на мен да не ми е добре , ама по-добре на Вуте да му е зле"
nikolovvd - майстор
R.A.D.A написа:
Така , че има ли човек "луди съседи" и разрешение от Европейската общност не го спасява от поговорката "може на мен да не ми е добре , ама по-добре на Вуте да му е зле"
НЕ ЗАБРАВЯЙ, че винаги има някой луд съсед, който те дебне да му паднеш. И да не го виждаш, знай че е там някъде. ПРАВИЛО!
Дори и да изкараш необходимите разрешителни, изчакай два пъти по-дълго време от законоустановения за обжалване срок, за да ти е мирна главата. След този срок и Господ не може да ти попречи.
nakatasan - специалист
А дефиниция за "съсед" има ли. Защото завистта край няма и ходи най-вече по хората. В тази връзка съсед от друг вход или блок също може да се оплаче.
dobri_m - помощник
Предстоят някакви нови промени, за съжаление скоро ще стане почти невъзможно да си остъклиш терасата.
chapara - майстор
dobri_m написа:
Предстоят някакви нови промени, за съжаление скоро ще стане почти невъзможно да си остъклиш терасата.
Никогаш няма да стане :wink:
ArturDent - Почти Безобиден
R.A.D.A написа:
четох в някакъв форум, че един от потребителите си е извадил и разрешение от общината и от съседите съгласие и пак се появил нов съсед , който решил , че изграденото е добър повод да се заяде с някого - писал жалба и от общината "размислили " и си променили мнението ....
Веднъж влязло в сила разрешение за строеж не може да се "размисли", "промени", "спре", "обжалва" и т.н.
Пише го в закона (ЗУТ). Нито от Община, нито ДНСК.
Затова и законодателя е предвидил 14 дневен срок за обжалване преди влизането в сила. Затова и преди влизането в сила се уведомяват всички заинтересувани лица.

То може да бъде отменено само по незаконосъобразност от съда.
Но пък тогава този който ти го е издал незаконно трябва да ти плаща всички разходи....
nakatasan - специалист
ArturDent написа:
...
Но пък тогава този който ти го е издал незаконно трябва да ти плаща всички разходи....
Такова нещо може ли да се случи в България?

Тема "разрешение за остъкляване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: