• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
mireto111 - помощник
ЗДРАВЕЙТЕ!Не знам къде да задам въпроса си,затова го пиша в първия раздел.А и видях друга тема за тенти тук.Ако модераторите предценят да я преместят другаде(може би в направи си сам).
Итака реших да си сложа тента на терасата-сгъваема.Питах за цени в SOLIS,цените започваха от 450лв до към 950 в зависимост от модела(за 3х1.5м).В практикер има модел с чупещо рамо за 300лв,но се съмнявам в качеството им.
За това реших да я направя сам,както повечето неща в къщи.Но се оказа,че не мога да намеря фирми доставчици на елементи за изработването(всяка фирма която би ми направила тентата,ще вземе материалите от някъде,за да я направи по размер).Намерих складове с различни алуминиеви профили,които биха послужили за конструкцията.Но не мога да намеря подходящ механизъм(редуктор) за опъването и прибирането.А ето и с какво можете да ми помогнете:
1-фирми за доставка на материали за изработването.аз съм от Варна,но ако знаете имена на такива в други градове,ще потърся техни представители тук.
2-идеи за задвижващият механизъм.било то оригинален или от друго,но подходящ за целта.
Най сигурния и надежден вариант мисля,че е този от снимките.Ако някои има схеми или каквито и да е материали по темата,също ще съм му благодарен.
А и хвърлям малко предизвикателство,към хората с инжинерна мисъл.Да предложат техен вариант за задвижване.
Благодаря предварително за помоща на тези които ще дадат информация.

Прикачен файл

tenta3.jpg
tenta3.jpg (15.81 KиБ) Видяна 34170 пъти

Прикачен файл

tenta2.gif
tenta2.gif (25.87 KиБ) Видяна 34170 пъти

Прикачен файл

tenta1.jpg
EDI - майстор
http://www.tentishop.com/eshop.php?body=shop&gr=3 разгледай тук.Аз си поръчах от тях ветрозащитни пана с цип, изработката беше добра, монтажа също.
bayan - специалист
http://www.expressjour.com/bg/catalog.php

изцяло варненско производство

тези от хипер маркетите са с много тънак профил и не държът много
bayan - специалист
bulhomes2 написа:
В Метро имало 3х2м 2 бр за 300 лв. Искаш ли да си разделим по 1, че няма какво да го правя втория?

втория ще ти тябва за части :shock:
mireto111 - помощник
Добре де,от къде фирмите вземат заготовките???Нали ги правят по точни размери,а не са стандартни???Би трябвало да е като профилите за дограмата.Така си направих комарниците.Купих си толкова колкото ми трябваше,е даде малко фира.Профили за дограма намерих да се продават на няколко места(а те са сигурно доста),така трябва да се продават и заготовки за тенти.
Колеги благодаря за сайтчетата,но тези фирми продават само готови тенти.
Някои има ли идея как стои опънат плата?Нещо неми е ясно в този модел и в модела с падащо рамо.
Продължавам да чакам за идеи за задвижване.
Илиян Илиев™ - майстор
На скоро имаше обява за продажба на нещо подобно из форума. Ако те устройват размерите и цената си готов...
mireto111 - помощник
Явно няма да намеря отговор на моя въпрос.
viewtopic.php?f=19&t=4040&hilit=%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0
ето я същата тема.Останала и тя без отговор :?
bayan - специалист
bulhomes2 написа:
Ти имаш ли такъв?

Не в магазина до нас има такъв сеник (с чупешто рамо) отварят ги само през деня и то само лятото като има хора в магазина и пак заминаха два миналото лято

профела е мого танак и се цепи
koleto84 - специалист
Мирето111
Падащо рамо...Плата е навит на руло на вала и е закрепен за падащите рамена.В рамената има яка прожина,която опъва плата в обратна посока на навиването на плата на вала.
За тип балконски опъването става с манивелата ръчно...след като се закачи се връща малко докато се изпъни плата.Може и автоматизирано.
Илиян Илиев™ - майстор
bayan написа:
bulhomes2 написа:
Ти имаш ли такъв?

Не в магазина до нас има такъв сеник (с чупешто рамо) отварят ги само през деня и то само лятото като има хора в магазина и пак заминаха два миналото лято

профела е мого танак и се цепи
Тука по Италия съм виждал само с разцепен плат от климатичните условия. Явно цената играе роля за качеството.
  • 1
  • 2

Тема "тента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: