Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
klomo - специалист
Слой поликарбонат е най удачен.
Prn17 - специалист
Добра идея, но наистина трябва да му предвидиш нещо да го покриваш, за да го предпазва, ако не я прибираш в гараж.
angel_ov - специалист
И колата ти винаги ще стои на слънце което мен не ме кефи за лятото.
bulhomes2 - майстор
Темата е от лятото, а собственика не е влизал във форума от 2 месеца, но все пак да си задам въпроса.
CappY написа:
... панела ще компенсира карането в градски условия на фарове, CD, климатик за разстояние от 3-4 километра. Гася колата, генератора спира да зарежда и панела веднага продължава да до-зарежда. :)...
Не схванах ролята на тоя панел. Това посоченото е някакъв проблем за ДВГ ли? За електромобил или хибрид - разбирам, но за ДВГ :?
fox_vt - майстор
Има на предвид това ,че алтернатора за 3-4 км може да не успее да въстанови използвания ток от стартера тъй като при включени много консуматори напрежението може да спадне до минимума от 13,8в.

За мен ползата по скоро е в това ако колата не се кара често да компенсира утечки от аларма сд и т н .
CappY - специалист
angel_ov написа:
И колата ти винаги ще стои на слънце което мен не ме кефи за лятото.
Като си купиш тостер винаги ли работи? :)
trevolqka - напреднал
Хитро, ама дано в града да не му падне нещо :D
CappY - специалист
trevolqka написа:
Хитро, ама дано в града да не му падне нещо :D
Нищо не е мръднало. Карам вече 5к километра с него. :) Единствения минус е,че над 90км. се появява малко шум от тавана.
hidrazin - майстор
Сложи му спойлер. :-D То има и гъвкави панели ама цената никак няма да ти хареса. Дори и направо от Китай.
:partyman:
vlad0 - специалист
Евала за труда ама едва ли има реална икономия от него. Това чудо качва разхода поне с 0.5л/100./Толкова качва само багажника на Пасат 6 - 2.0ТДИ/ А щом се чува и свистене над 90 прави сметка за какво нарушение в аеродинамиката говорим.

Тема "Практичен соларен фотоволтаик на колата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: