Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
CappY - специалист
Ето снимки на моя къмпинг проект. :)

Материали:
Слънчев панел (50W поликристален, 17V, 2,91A) - 135лв.
Соларен регулатор (15A MPPT) - 15лв.
Консумативи - 20лв.

Труд на стойност 2 дни.

Първия тест е края на тази седмица, 4 дни на родопите.

Прикачен файл

rsz_img_1383.jpg

Прикачен файл

rsz_img_1381.jpg

Прикачен файл

rsz_img_1379.jpg
vlad0 - специалист
А каква е идеята да е на тавана на колата :? а не на някаква стойка например?
CappY - специалист
vlad0 написа:
А каква е идеята да е на тавана на колата :? а не на някаква стойка например?
1. Няма да заема място в багажника.
2. Няма да губя време във вадене и свързване и после прибиране.
3. Винаги ще работи когато спра колата (и винаги ще съм сигурен,че имам пълен акумулатор, независимо как карам).
fox_vt - майстор
Искаш да кажеш че ще стои постоянно там отгоре ли?Навярно имаш гараж това онова.И откъде го намери за 135 лв ако не е тайна?
CappY - специалист
fox_vt написа:
Искаш да кажеш че ще стои постоянно там отгоре ли?Навярно имаш гараж това онова.И откъде го намери за 135 лв ако не е тайна?
Плана е единствено да го махам през зимата (тогава КПД на панела ще е по-малък и ако го затрупа сняг може да се счупи).
Нямам гараж. (А и нали ако имам гараж като прибера колата панела няма да работи :D )

Идеята е,че искам да го ползвам постоянно, а не само като отида на къмпинг. Така си оползотворявам парите за панела напълно.Така панела ще компенсира карането в градски условия на фарове, CD, климатик за разстояние от 3-4 километра. Гася колата, генератора спира да зарежда и панела веднага продължава да до-зарежда. :)

http://rcherobg.com/index.php?route=pro ... uct_id=273 - Даже е 125лв + 7 лв доставка.

Токущо видях, че хладилната чанта е 12 V на 5.5 A = 66W, а панела е 14V x 2,9A = 40W т.е. няма да може напълно да компенсира. Ще видя този уикенд, но си мисля,че ще ми трябва още един панел (макар и по-малък)
fox_vt - майстор
Мисълта ми беше за гаража да не би някой да го чапароса иначе идеята е добра.
CappY - специалист
fox_vt написа:
Мисълта ми беше за гаража да не би някой да го чапароса иначе идеята е добра.
Много трудно ще стане да го чапосат, получи се доста трудно за разглобяване. Понеже багажника не е купуван а ръчно правен от мене, не стана много идеално и всичко се сваля трудно, защото не си пасва много. :-D
hidrazin - майстор
като нямаш гараж му предвиди поне някакво парче фибран против градушки. Сега им е сезона. :?
:partyman:
velinsl - специалист
няколко такива не може ли да се каже "Сбогом" на енергото?
fox_vt - майстор
Може ама трябват поне няколко серии от по няколко серии няколко такива :lol: И трябва да свикнеш да си лягаш рано и секса да го практикуваш на тъмно с опипване :-D

Тема "Практичен соларен фотоволтаик на колата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: