Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Ray
Здравейте,
Имаме проблем със замазка, която скоро се прави. На места е напукала и бие на кухо. На някои места ще се полага паркет, а на други плочки. Какво е най-разумното да се направи?

Дали ако се направи саморазливна върху напуканата замазка или се сложи мрежа с теракол няма да има положителен резултат,за да се спести премахването на цели участъци от сегашната замазка?

Или да се кърти и да се прави отново?
chapara - майстор
Лошо изпълнение, незалепване за плочата и съсъхване на замазката Аз лично бих оправил генерално нещата, всичко друго е компромис с незнаен край :wink:
VLADO66 - майстор
Тъй като хамалогията е доста при подмяната,може да се прережат/без къртене/ отвори и да се налее разредено до консистенция на рядка боза Ц 200.Стига да не се е надигнала замазката.
estorm - специалист
Върху каква основа я правихте? Какъв разтвор използвахте и колко е дебела? Напуканото не е страшно. Страшното е ако е отлепена от основата и ходейки по нея чувстате, че 'пружинира' В последния случай ще да е тънка и най добре е да се премахне и направи наново. Мрежа и теракол няма да я направят по здрава. А саморазливката изобщо. Тя е само за да стане всичко равно. Само напукано не означава отлепено. И няма проблем върху него да си редите плочки и паркет ако НЕ мърда. Това, че чука на кухо - може да си е достатъчно здраво.
шоп - майстор
Според мен estorm е прав!

Най-важният въпрос е колко е дебела замазката? Саморазливната в случатя няма да помогне-само ще оскъпи.

Това не е мазилка на таван за да падне. Тук помага и гравитацията и площа.

VLADO66, също е прав, хамалогията е голяма при къртене и трябва да се поправи белята. Мрежа, дюбелиране, може да свърши работа. Вкъщи имам стаи на 40 години със зле положена сгурбетонова замазка. Да не е по-здраво? Пък проблеми няма.

Успехи!
Ray
Благодаря за отговорите.

Новата замазка я направихме с цел изравняване на старата - имаше лека денивелация. Средно е около 3 см. - земно-влажна. Старата замазка я почистихме добре. Преди полагането на новата замазка минахме с цимент и вода - уж за по-добра спойка към старата замазка.

Има армираща мрежа през цяло. Първия месец - нямаше проблем, освен че бие на места на кухо, но това го имаше и на старата замазка. Но в последствие се получиха и пукнатини и то не малко.

Притеснява ме, че ако тръгнем да къртим ще трябва да махнем и новата и старата замазка, а определено старата не знам колко е - може и да е и повече от 5см.

Другото нещо е, че таваните на съседа от долния етаж са в кофти състояние и се опасявам при къртенето да не паднат :(

Какво мога да направя - за да съм сигурен, че след време няма да имам проблеми с тази замазка. В момента съм склонен да я изкъртя и махна, но споменах какво ме притеснява. След време, няма да е възможно да я махна. Искам да взема правилното решение :)

Очаквам съвети.

Мерси!
chapara - майстор
За съжаление според мен трябва да се изчисти до основи. Проблема трябва да се реши генерално въпреки опасенията за комшията. Опитали сте се на болното място да намажете някакъв мехлем, но той не е подействал. Жалко за положеният до този момент труд и хвърлени до тук пари.
След премахването на всичко, обезпрашаване, бетонконтакт който ще предпази от съсъхване на замазката, арматурна мрежа задължително, земновлажна замазка в точната консистенция. Преди полагането на замазката опресняващ шприц поетапно и да е влажно към влажно. Може да е от вода-Ц-200 и цимент, лепило за плочки, само циментово мляко. Хубаво е да има някой наоколо който поне е виждал за какво става въпрос и да дава насоки. Иначе за мен всичко друго е компромис с неочакван край. Нека и други се изкажат, но............
Pooh - майстор
Ray написа:
... Първия месец - нямаше проблем, освен че бие на места на кухо, но това го имаше и на старата замазка. Но в последствие се получиха и пукнатини и то не малко.

Притеснява ме, че ако тръгнем да къртим ще трябва да махнем и новата и старата замазка, а определено старата не знам колко е - може и да е и повече от 5см...
Вие сериозно ли сте направили НОВА замазка, върху явно некачествената СТАРА??? И очаквате проблемите да се решат??? :shock:
jekasus - майстор
Ray написа:
Старата замазка я почистихме добре. Преди полагането на новата замазка минахме с цимент и вода - уж за по-добра спойка към старата замазка.
Старата замазка изсмука бързо водата от новата и за това се появи проблема. Този номер минава при бетона, но върху старата замазка не става...

Тема "Нова подова замазка - пукнатини и бие на кухо :(" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: