Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
chapara - майстор
dadko написа:

Тези, които изнасят картофите, луковичните и т. н.- към тях спада сляпото куче, или по нашия край му викаме "слепок" .
Бъркаш нещо фразеолигията, слепока е съвсем различно нещо:

Изображение

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%BE%D0%BA

,А сляпо куче:
Изображение

http://www.unishtojiteli.com/%D0%BF%D1% ... 1%87%D0%B5
Последна промяна от chapara на ср сеп 09, 2015 4:24 pm, променено общо 2 пъти.
dadko - майстор
Казвам, че така му викаме, а всъщност е сляпо куче. Сигурно и "сляпо куче" е пак на някакъв диалект.
Има си цяло семейство (Spalacidae) такива гадини
chapara - майстор
М'даа, допълних си поста. А онова растение потръгна чак преди две-три седмици, но къртиците си седят :?
kr1100 - майстор
нямам райграс, къртиците не ми правят бели. Голяма работа изровена купчина пръст.Не ги и закачам или боря. Чел съм ,че където има къртици слепите кучета се изнасят от района- колко е истина не знам.
Вече 3 та година ми се случва в парника надигната пръст от къртица - нито лука, нито салатките са дали фира.
Kasap не само за цветя = използвам я и за разсад на зеленчуци
Последна промяна от kr1100(стар) на ср сеп 09, 2015 9:19 pm, променено общо 1 път.
Kasap - специалист
Само да ви подшуна, че пръстта от къртичините е идеална за саксийните цветя на жената.
chapara - майстор
Kasap написа:
Само да ви подшуна, че пръстта от къртичините е идеална за саксийните цветя на жената.
Сигурно, и на мен не ми пречат от към реколта и цветя, но двора ми е като след бомбандировка. Всеки път пускам маркуча за да мога от части да слегна пръстта. Дразни ме това че ми чезне водата при поливка.
SEV - специалист
Бях чел,че един пускал пропан бутан в една дупка на къртик из пипера.Уж за 2 минути,но забравил и пил бира,та след половин час като се върнал и драснал клечката имало пипер по керемидите в радиус от 30 метра.Това сигурно е виц.
Един приятел,направи малко стадионче в двора си за внуците,ей така за кеф.Къртиците му ебаха мамата и един местен реши проблема.Накиснал оронени кочани от царевица в нафта,стояли около седмица и айде в дупките.Авера твърди,че нищо не е останало.
torbalan - Дървен философ
iavor написа:
Моите съседи нямат куче,но си имат къртици. Аз имам куче и нямам къртици.
Съседа има и куче и къртици...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За градина, къртицата е полезна. Но виж, за поляна и игрище си е кофти

Тема "Проблем с къртица- решение,малко гадно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: