Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
ivouz - специалист
С риск да ме причислиш към множеството юноши с мерак предложението ми е:
Щом приятеля ти е излял тази плоча отгоре значи операциите с бетона са възможни.Агрегат,бетонобъркачка и т.н....Фундаментни стъпки в земята ,нагоре трапецовидни
колони .Солидно количество желязо.Големината и броя вие си избирате.Облицоват се с камък и......

Прикачен файл

Стена.jpg
Стена.jpg (20.36 KиБ) Видяна 1852 пъти
bulhomes2 - майстор
Да - и това е вариант. Но засега нещата вървят към напълване с камъни под изтумбените части до нивото на "тумбака".
ivouz - специалист
Сетих се за това да се дублира зида с още един зид отпред, вече не с суха зидария.
Но вие вече го правите!
bulhomes2 - майстор
Засега тъй...
Прикачен файл:
20150819_163236.jpg
dadko - майстор
Тъй, амчи как. Като подпреш тумбака отпред- къде ще ходи.
lov - майстор
Че даже и визията може да му се подобри. Още няколко такива също биха помогнали стига да има материал за което съм убеден че ще се намери. Пък и за някоя китка отгоре или храстче може да се помисли.
Признавам си бе бой :-D че не ми дойде такава идея в началото. А сега пак виждам че ще има хамалохия с реденето и носенето на камъни но ще стане далеч по красиво.
hidrazin - майстор
Де да знам но ми се струва че това "нещо" се намира на доста стръмен склон. :?
Пък те са тръгнали да редят камъните направо върху почвата, без да вкопаят част от новия зид в земята.
Се ми се струва че при един проливен и дълъг дъжд новия зид ще "тръгне" и ще се отдели от стария.
Може и да бъркам де.
:partyman:
lov - майстор
Е то по важното е идеята и сега гледат да спасят сезона. Щот басейна сигурно е на децата пък те не траят изпълнението на такива мащабни проекти. :lol:
bulhomes2 - майстор
Дайбъ нета му ми прее'а писаното

Матриал има бол. Мисли и да залива вътрешността към основния зид с рядък бетон (с пластификатор), ма сякаш не му вярвам. Хидра, напролет ще видим дали ще се пързулне новото. Не е нещо важно, че ако не издържи да е кой знае колко зор. Иначе почвата е по-скоро информативна, основата е скала (леска).

Тема "Спасяване на изтумбен зид" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: