Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
bulhomes2 - майстор
Суха зидария. Камък. Човека така е купил имота. Имота е на п.м., няма ток. Няма нещо кой знае колко важно отгоре - площадка за басейн. Към 5 кубика ще е басейна. Дайте акъл как да оправим изтумбеното!

Пп. Сори за снимките, че излизат изчанчени, ма от телефона ми е зор да ги оправя.
Прикачен файл:
20150808_142605[1].jpg
Прикачен файл:
20150808_142558[1].jpg
Прикачен файл:
20150808_142520[1].jpg
Прикачен файл:
20150808_142511[1].jpg
ПП2. Оправих ги
ПП3. цензура тоа зор. Оправил съм дръжки. При мен снимките са си хоризонтални, и като цъкнеш на нея в темата - също излиза хоризонтална. Не знам кой софтуер и от какъв зор ги завърта...
Последна промяна от bulhomes2 на пон авг 10, 2015 7:48 am, променено общо 2 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
5 тона отгоре ще го оправят :|
bulhomes2 - майстор
Предвид факта, че си жена ми е малко трудно да разбера какво имш в пред вид с "оправяне"
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ти какво имаш предвид под оправяне на изтумбеното във въпроса си, предвид факта, че искаш да го натовариш с 5+ тона?
bulhomes2 - майстор
Mамка му. В предния ми форум като питах нещо и все пак получавах смислени отговори. Форума леко по леко загина и след експеримент установих, че тук има повече знаещи. За съжаление почти никой от тогаващните знаещи не остана. Няколко дърводелеца, една булка и множество юноши с мерак, но за съжаление с малко опит. И благодарение на това - странни, неизпробвани акъли. N-a, благодаря ти за загрижеността, но май по-добре без нея.
шоп - майстор
bulhomes2, неспасяеми неща няма, но тук няма да стане лесно и бързо

Изтумбването предполагам е продължило много години и ако го натоварите с 5 тона скоро ще тръгне нанякаде и ще се изсипе

Аз бих изкопал и бетонирал в центъра на зидарията стоманобетонен фундамент. Отгоре плоча. Зида ще остане само декоративен и няма да носи нищо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
шоп написа:

....бих изкопал и бетонирал в центъра на зидарията стоманобетонен фундамент. Отгоре плоча. Зида ще остане само декоративен и няма да носи нищо.
+1 .... Без много копане - набиване на пилони и тънка плоча
Странно съоръжение
Последна промяна от n_a на съб авг 08, 2015 7:41 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
bulhomes2 написа:
Mамка му. В предния ми форум като питах нещо и все пак получавах смислени отговори. Форума леко по леко загина и след експеримент установих, че тук има повече знаещи. За съжаление почти никой от тогаващните знаещи не остана. Няколко дърводелеца, една булка и множество юноши с мерак, но за съжаление с малко опит. И благодарение на това - странни, неизпробвани акъли. N-a, благодаря ти за загрижеността, но май по-добре без нея.
Псуваш искайки помощ. Суперско
bulhomes2 - майстор
Не ми е баш ясно къде видя псуване, ма заеби!

Благодарско на сериозните съфорумци за съветите. Бетон и арматура е елементарното решение, но тук е малко сложно, тъй като е в гората на п.м. без ток. Търсим идея да преебем "гявола". Първата ми идея беше да набием Г-образни железа (оребрена арматура), но е твърде вероятно да има скала вътре. И да няма - железата не биха изкарали кой знае колко.

Май няма да предбем дявола...
jekasus - майстор
Там пръст има( в смисъл земя), тя изду зидарията., ако беше напълнено с камъни, нямаше да стане това...
Такива неща се правят наново, друг вариант не знам...

Тема "Спасяване на изтумбен зид" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: