Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте , направих пристройка на село от 30 м2, която ще се ползва за лятна кухня. За съжаление майстора ми е направил малък наклон на покрива и сега започна да тече, добре че не съм правила вътре нищо. Покрива е едноскатен с керемиди и наклона е около 12 градуса. Може ли да ми дадете варианти как да го направя най-добре и да ми излезе икономично. защото в действителност ще ми излезе златен. Навъдиха се много разбиращи майстори. Размерите на покрива са 6/6м. Освен това не мога и да намеря добри специалисти , защото селото е доста отдалечено от града. Благодаря ви предварително.
crez - майстор
Сваляш керемидите,продаваш ги правиш обшивка от OSB, или дъски и лепиш битумни.http://www.mkmgrup.eu/bitumen-tiles/?gc ... wwodlFUPgg те допускат този наклон на покрива. Полагат се върху непрекъсната основа,например от талашитни плоскости от хидрофобни частици или от водоустойчив шпертплат, с минимален наклон 12° (20 %)
Ще ми се да е с керемиди. Един майстор ми предлага да разкрие покрива - да свали керемидите без да разваля дървената констрекция и да направи надзид за да се увеличи наклона на покрива. И след това да направи нова дървена конструкция без дъски само на ребрата да накове летвите и да сложи керемидите, само че ме притеснява дали няма да се преплъзне зидарията и дали ще стане стабилен покрив и при по силен вятър няма да го вдигне.
EDI - майстор
Може и да не е с надзид, наклона може да се увеличи и само с дървена конструкция.Но това са начините - битумни материали или увеличаване на наклона.По-лесен няма.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Преди време и аз имах същия проблем.Какво смятахме,какво зидахме и като направих покрива поставих керемидите и на първия дъжд протече.Обадих се в Сонев и синове,поръчах си поцинкована ламарина за покриви и препокрих,поръчах защото исках дължина 3.30 м за да няма надки и застъпване на ламарина.Със стандартната от 2.00 м. не ме устройваше защото по 0.70 м.щеше да се покрива от горния лист и дефакто го плащам а не го ползвам.Цеха им за изработка на ламарината е във Пловдив и от там ми я изпратиха ,а керемидите продадох почти веднага.Та и това е вариант.С ламарината нямам проблем и не тече вече,а и сняг не задържа много.Доколкото знам (научих го после де :? )разстоянието на едноскатен покрив от ниската точка при стряхата и при високата точка на покрива да не е по-малко от 1 м.

Изображение

Изображение

Това с битумните керемиди го направих понеже течението така завърта дъжда че бие във стената и подлизва надолу и протича,какви ли замазки и силикони не ползвах но не помагаха.Но сега няма проблем.

Тема "Относно малък процент на покрив- моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: